EURO 2016: Το απόλυτο θρίλερ! (video&slideshow)

Ενημερώθηκε: 22/06/16 - 21:14

Ουγγαρία και Πορτογαλία ήρθαν ισόπαλες 3-3, προσφέροντας στους φίλους του ποδοσφαίρου, το καλύτερο μέχρι στιγμής παιχνίδι στο EURO 2016, στα γήπεδα της Γαλλίας

Άνοιξε το σκορ η Ουγγαρία στη Λιόν! Μετά από την άσχημη απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα της Πορτογαλίας, ο Ζόλταν Γκέρα με πολύ όμορφο σουτ, άνοιξε το σκορ για την Ουγγαρία στο 18ο λεπτό.

Ο Νάνι ισοφάρισε για την Πορτογαλία στο 42ο λεπτό! Όμορφη κάθετη μπαλιά του Κριστιάνο Ρονάλντο, στην πλάτη της άμυνας της Ουγγαρίας για τον Νάνι και ο τελευταίος νικά τον Κίραλι και ισοφαρίζει σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού.

Ο Ντζούντζακ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νικά τον Ρούι Πατρίσιο και κάνει το 2-1 για την Ουγγαρία με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! Βρήκε και στο τοίχος η μπάλα και ξεγέλασε τον Πορτογάλο τερματοφύλακα.

Η Πορτογαλία με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει ένα απίστευτο γκολ, με τακουνάκι στην κίνηση έφερε το παιχνίδι στα ίσα και έδωσε ανάσα στην Πορτογαλία στο 50ο λεπτό!

Η Ουγγαρία προηγήθηκε ξανά όμως, με τον Ντζούντζακ, ο οποίος με δυνατό σούτ, το οποίο κόντραρε, νίκησε για δεύτερη φο΄ρα τον Ρούι Πατρίσιο και έκανε το 3-2 στο 55ο λεπτό!

Ο Ρονάλντο, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης με κεφαλιά έκανε το 3-3 στο 62ο λεπτό βάζοντας ξανά στην Πορτογαλία στο κόλπο της πρόκρισης ! Έφτασε δε, τα 60 γκολ σε 129 συμμετοχές!

Την Κροατία θα αντιμετωπίσει η Πορτογαλία στη φάση "16", σε ένα μεγάλο ντέρμπι από νωρίς!