Έβαλε δύσκολα το Μεξικό στην Πορτογαλία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 18/06/17 - 22:17

Τέζαρε την Πορτογαλία, το Μεξικό! Με τέρμα του κεντρικού αμυντικού της Ρόμα, Μορένα, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι "Αζντέκοι" δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Φερνάντο Σάντος να ξεκινήσει με το δεξί στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών (2-2).

Είχε... αγκαλιάσει τη νίκη η Πορτογαλία, που με τον Σέντρικ στο 86ο λεπτό είχε πάρει προβάδισμα με 2-1 αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στο φινάλε.

Πορτογαλία (Φερνάντο Σάντος): Ρουί Πατρίσιο, Σέντρικ, Πέπε, Φόντες, Ραφαέλ Γκερέιρο, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Μουτίνιο (58' Άντριεν Σίλβα), Αντρέ Γκόμες, Κουαρέσμα (82' Αντρέ Σίλβα), Νάνι (58' Ζέλσον Μαρτίνς), Κριστιάνο Ρονάλντο

Μεξικό (Χουάν Κάρλος Οσόριο): Οτσόα, Σαλσέδο (67' Αραούχο), Ρέγες, Έκτορ Μορένο, Λαγιούν, Ερέρα, Ντος Σάντος, Γκουαρδάδο, Βέλα (57' Τζιοβάνι ντος Σάντος), Χιμένες (79' Περάλτα), Τσιτσαρίτο

Portugal 2-2 Mexico - All Goals & Highlights...