LIVE: ΑΕΚ-Κέρκυρα 3-1 (ΤΕΛΟΣ)

LIVE: ΑΕΚ-Κέρκυρα (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 11/12/17 - 21:26

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Κέρκυρα, στο Ολυμπιακό Στάδιο στο παιχνίδι που κλείνει την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με μοναδικό στόχο τη νίκη και την παραμονή της, στην πρώτη θέση της Super League.

Α' μέρος: Η ΑΕΚ προηγείται της Κέρκυρας στο ΟΑΚΑ με 2-0, με το αυτογκολ του Γιαννακόπουλου και το υπέροχο τέρμα από τον Παναγιώτη Κονέ.

Λίγες ημέρες μετά την πρόκριση στους "32" του Europa League, η ΑΕΚ στρέφει την προσοχή της στο πρωτάθλημα, με τον αποψινό αγώνα κόντρα στην Κέρκυρα.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τα γνωστά προβλήματα κυρίως με τις απουσίες των ΜάνταλουΓιόχανσον και του τιμωρημένου Λιβάγια, ενώ δεν παίζουν και οι Βράνιες, Τσόσιτς.

ΑΕΚ
ΑΕΚ
3-1
Κέρκυρα
Κέρκυρα
  • 21:26
    94'

Η ΑΕΚ επιστρέφει στην κορυφή, επικρατώντας με 3-1 τησ Κερκυρας.

• 21:24
    90'
    Γκολ για την Κέρκυρα

Ο Νιουνες με πεναλτι μειώνει

• 20:57
    67'

Σέντρα-σουτ του Νούνιες, ο Τσιντώτας μπλόκαρε

• 20:53
    62'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Γιακουμάκης αντί του Λάζαρου, που χειροκροτείται θερμά

• 20:51
    58'
    Αλλαγή για την Κέρκυρα

Στη θέση του Αναστασίου πέρασε ο Ντιόγκο

• 20:51
    57'
    Τρίτο γκολ για την ΑΕΚ!

Η μπάλα στρώθηκε στον Αραούχο έπειτα από γέμισμα στην περιοχή και ο Αργεντινός με ωραίο και δυνατό σουτ την έστειλε στη γωνία του Γιαννακόπουλου.

• 20:45
    53'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Αραούχο, πέρασε κάθετα στον Λάζαρο, ο οποίος βγήκε αρκετά πλάγια και ο Γιαννακόπουλος έδιωξε το γύρισμά του.

• 20:42
    50'
    Φάση για την Κέρκυρα

Μετά από ατομική ενέργεια ο Γκόμες έστρωσε στον Μπαλάφα, ο οποίος έπιασε ωραίο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

• 20:37
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

• 20:37

Ο Νούνιες αντί του Επστάιν

• 20:21
    45'
    Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 απέναντι στην Κέρκυρα. Με αυτογκόλ του Γιαννακόπουλου στο 12' άνοιξε το σκορ η Ένωση και στο 38' ο Κονέ με υπέροχο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, που δεν χρειάστηκε να ανεβάσει την απόδοσή της.

• 20:17
    45'

Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος

• 20:12
    38'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ!!!

Υπέροχο γκολ από τον Κονέ! Η μπάλα του στρώθηκε έξω από την περιοχή και με εξαιρετικό σουτ το οποίο πήρε φάλτσα και βρήκε και στο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα.

• 20:08
    36'

Κεφαλιά του Αραούχο, η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Ιωάννου και δεν πήρε πορεία προς την εστία.

• 19:58
    36'

Ωραίος συνδυασμός ανάμεσα σε Μπακασέτα και Αραούχο, ο πρώτος πέρασε κάθετη στον Αργεντινό αλλά ο Γιαννακόπουλος με γρήγορη έξοδο καθάρισε τη φάση

• 19:51
    19'

Σέντρα του Λάζαρου από τα δεξιά, ο Κλωναρίδης επιχείρησε να μπει στη φάση, έγιναν νέες καραμπόλες στην άμυνα της Κέρκυρας, όμως αυτή την φορά ο Σοϊλέδης πρόλαβε και απομάκρυνε

• 19:47
    14'

Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Μπάουμαν στον Κονέ, ο διαιτητής Σέζος δεν έδωσε καν το φάουλ υπέρ της ΑΕΚ, ενώ χάρισε και την κίτρινη στον μέσο της Κέρκυρας!

• 19:45
    12'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ!

Σέντρα του Κλωναρίδη από τα αριστερά, ο Λάζαρος πήρε την κεφαλιά ο Γιαννακόπουλος έδιωξε, η μπάλα με την καραμπόλα ξαναβρήκε στον Χριστοδουλόπουλο και ο γκολκιπερ της Κέρκυρας αιφνιδιάστηκε και άθελά του την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του!

• 19:39
    6'
    Ευκαιρία για την Κέρκυρα

Ο Επστάιν μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, όμως το σουτ που έκανε ήταν κακό κι έφυγε άουτ. Φάνηκε να καλύπτεται ο Γερμανός ύστερα από την μπαλιά του Σιόντη