LIVE: ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 21/12/20 - 21:30

Η ΑΕΚ θέλει να κλείσει το 2020 με νίκη κόντρα στον Βόλο και να κάνει γιορτές με ηρεμία πριν το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Η Ένωση υποδέχεται στο γήπεδο της Ριζούπολης τους Βολιώτες και γνωρίζει ότι δεν υπάρχει άλλο περιθώριο για απώλειες αν θέλει να παραμείνει κοντά στις θέσεις της κορυφής. Ο Μάσιμο Καρέρα δεν υπολογίζει τους Νεντελτσιάρου, Λιβάια, Γαλανόπουλο, Χνιντ, Κρίστισιτς και Ινσούα.

Από την πλευρά του ο Βόλος κατεβαίνει στην Αθήνα με στόχο μια καλή εμφάνιση και γιατί όχι ένα καλό αποτέλεσμα. Η ομάδα της Μαγνησίας προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με τον Παναιτωλικό και πλέον συμπλήρωσαν επτά ματς χωρίς νίκη. Εκτός οι Τέκιο και Τσοκάνης.

Τέλος στην αναμέτρηση

ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 2-2 σε ένα χορταστικό παιχνίδι!

• 21:26
    94'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο

Ο Τσιντώτας με πολύ ωραία απόκρουση κράτησε την ΑΕΚ μέσα στο παιχνίδι σε τετ α τετ του Μαρτίνες

• 21:22
    90'

Επτά λεπτά ο επιπλέον χρόνος

• 21:22
    90'
    Τεράστια φάση για την ΑΕΚ!

Τρομερή επέμβαση του Κλέιμαν έδιωξε το απευθείας φάουλ του Γκαρσία!

• 21:21
    90'
    Κόκκινη στον Σάκχοφ

Ο Σάκχοφ έκανε φάουλ στον Ουάρντα και στη συνέχεια τον έσπρωξε και είδε απευθείας κόκκινη κάρτα, με 9 η ΑΕΚ

• 21:21
    88'

Ο διαιτητής δείχνει κόκκινη στον Κολόμπο, με δέκα και ο Βόλος

• 21:13
    82'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Λόπες στη θέση του Μιτάι

• 21:13
    Το 2-2 της ΑΕΚ

• 21:12
    80'

Ωραία προσπάθεια του Μιτάι, έκανε και το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

• 21:09
    77'
    Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Ο Αλμπάνης έκανε τρομερή προσπάθεια όμως ο Ολιβέιρα από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν για το 3-2!

• 21:08
    74'
    Με 10 η ΑΕΚ

Ο Παουλίνιο ανέτρεψε τον εξαιρετικό Φερράρι και βλέπει κόκκινη κάρτα, φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο

• 21:08
    70'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ

Μετά από κόντρες ο Ανσαριφάρντ με κοντινό πλασέ κάνει το 2-2 για την ΑΕΚ

• 20:50
    58'

Στη θέση του Τάνκοβιτς ο Ανσαριφάρντ

• 20:44
    52'

Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο για φάουλ

• 20:38
    46'

• 20:38

Στη θέση του Σιμάνσκι ο Σάκχοφ

• 20:38

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

• 20:23

Ο Ριένστρα έδιωξε και τέλος στο πρώτο μέρος!

• 20:21
    45'

• 20:05
    34'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για το Βόλο!

Ο Μπαρτόλο έκανε ωραία σέντρα και ο Ουάρντα πήδηξε μόνος του μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ και με πολύ ωραία κεφαλιά κάνει το 2-1 για τον Βόλο!

• 20:01
    Το 1-1 του Βόλου

• 20:01

Ο Μπαρτόλο με εξαιρετικό τάκλιν πρόλαβε τον Γκαρσία και η μπάλα έφυγε άουτ

• 19:54
    23'
    Μεγάλη φάση για το Βόλο!

Ο Μπαρτόλο έφυγε στην πλάτη του Παουλίνιο, μπήκε στην περιοχή αλλά το πλασέ του έφυγε λίγο άουτ

• 19:48
    Γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Τάνκοβιτς

• 19:47
    16'

Ο Μπαρτόλο έκανε την σέντρα με τον Τσιγκρίνσκι να διώχνει πάνω στον Φερράρι που με σουτ κάνει το 1-1 για τους φιλοξενούμενους!

• 19:45

Ιδανικό ξεκίνημα για την ΑΕΚ, ο Βόλος προσπαθεί να συνέλθει και να κρατήσει την μπάλα

• 19:45
    12'
    Καλή στιγμή για την ΑΕΚ

Ο Ολιβέιρα έκανε ωραία προσπάθεια και πάτησε περιοχή όμως το πλασέ του έφυγε άουτ

• 19:42
    8'

Ζητάει πέναλτι ο Βόλος, φαίνεται να υπάρχει τράβηγμα στην περιοχή πάντως

• 19:40

Συνεχίζει να πιέζει ο Βόλος

• 19:35

Η ομάδα του Καρέρα παίρνει νωρίς προβάδισμα στο σκορ κόντρα στον Βόλο

• 19:35
    3'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Ο Τάνκοβιτς σκοράρει με απευθείας κόρνερ για το 1-0 της ΑΕΚ! Τι κάνει από το σημείο του κόρνερ η Ένωση...

• 19:34
    2'

Δοκάρι η ΑΕΚ, σουτ του Λιβάι Γκαρσία η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Κλέιμαν και κατέληξε στο οριζόντιο

• 19:33
    1'

• 19:30

• 19:23

Το παρελθόν περιορίζεται σε τρεις αγώνες, τις δύο νίκες της ΑΕΚ πέρσι για το πρωτάθλημα και άλλη μία τον Δεκέμβρη του 2018 σε όμιλο του Κυπέλλου. Και στα τρία παιχνίδια η ΑΕΚ πέτυχε από τρία γκολ, ενώ και στα τρία σκόραρε και η ομάδα του Βόλου.

• 19:23

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος, Βοηθοί: Κωσταράς, Δημητριάδης, Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Διαμαντόπουλος

• 19:14
    ΝΠΣ Βόλος (Λόπεθ):

Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κολόμπο, Σάντσες, Φερράρι, Μπαριέντος, Ριένστρα, Περέα, Ουάρντα, Μπαρτόλο, Δουβίκας

Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Μήτογλου, Κιάκος, Μαρτίνες, Νίνης, Λογαράς, Μπάλλας, Κανελλάκης

• 19:14
    ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα):

Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Μιτάι, Σιμόες, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Τάνκοβιτς

Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Λόπες, Λάτσι, Βασιλαντωνόπουλος, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Μαχαίρας

• 19:13

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 19:13

Το ματς διεξάγεται στη Ριζούπολη και με αυτό ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος