LIVE: ΑΕΛ-Ολυμπιακός 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

αελο

Ενημερώθηκε: 07/01/18 - 21:24

Ο Ολυμπιακός έχοντας τους Κόντη-Βούζα στον πάγκο του και τον Γκαρθία στην εξέδρα- αντιμετωπίζει την ΑΕΛ και με νίκη θα παραμείνει στην κορυφή, κάνοντας το 7x7 στο πρωτάθλημα.

Την πετυχημένη συνταγή, που έφερε το νικηφόρο σερί αναμένεται να ακολουθεί το υπηρεσιακό τεχνικό τιμ των Πειραιωτών, που θα έχουν για πρώτη φορά στην αποστολή τους τον Εσάν Χατζισαφί, στηριζόμενο στα πρόσωπα και το σχήμα των προηγούμενων αναμετρήσεων.

αελ
ΑΕΛ
0-3
οσφπ
Ολυμπιακός
  • 21:24

Έχουν δεχθεί από μία κίτρινη κάρτα ο Προτό και ο Ζίζιτς για την αψιμαχία μετά το τέλος του αγώνα. Οι παίκτες του Ολυμπιακού συνεχίζουν να προκαλούν τον κόσμο στις εξέδρες!

• 21:22

Άσεμνη χειρονομία απο Ανσαριφάρντ και Φορτούνη στην κερκίδα!

• 21:22
    93'
    ΤΕΛΟΣ

Ο Ολυμπιακός μετέτρεψε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΛ σε παράσταση για έναν ρόλο, επικρατώντας με 3-0. Τα γκολ για τους Πειραιώτες που επέστρεψαν στην κορυφή της βαθμολογίας οι Μάριν, Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς.

• 21:18
    91'

Μεγάλη επέμβαση του Προτό σε σουτ του Ναζλίδη από κοντά κι ενώ προηγουμένως είχε βγάλει και αυτό του Κρίζμαν

• 21:17
    89'
    Και τρίτο τέρμα για τους "ερυθρόλευκους"

Τρομερή αντεπίθεση, με τον Φορτούνη να δίνει έτοιμο γκολ στον Τζούρτζεβιτς για το 3-0. Κίτρινη κάρτα για το Σέρβο επιθετικό.

• 21:10
    81'
    Αλλαγή για την ΑΕΛ

Μέσα ο Λεοζίνιο, έξω ο Λαγός

• 20:58
    68'
    Δεύτερο γκολ για τον Ολυμπιακό

Ανοιχτή η άμυνα της ΑΕΛ, ο Μάριν με βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Φορτούνη, εκείνος με τη μία στον Ανσαριφάρντ που με πλασέ ανάμεσα στα πόδια του Μπόζοβιτς κάνει το 2-0.

• 20:43
    55'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό

Ο Ταχτσίδης εκτελεί γρήγορα και σωστά το φάουλ, κάθετη πάσα στον Μάριν και με πλασέ του Γερμανού ανοίγει το σκορ

• 20:24
    Ημίχρονο

Λάρισα και Ολυμπιακός βρίσκονται στο 0-0, σε ένα ματς με ελάχιστες ευκαιρίες και τους γηπεδούχους να διατηρούν με πολύ μεγάλη ευκολία το μηδέν. Έχουν μάλιστα και την καλύτερη ευκαιρία στο 25'

• 20:07
    30'
    Ευκαιρία για την ΑΕΛ

Τρομερή κάθετη του Ναζλίδη, η μπάλα περνά και κοντράρει στο πόδι του εξερχόμενου από την εστία του Προτό, που πρόλαβε στη συνέχεια να διώξει σε κόρνερ πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

• 19:52
    18'

Κεφαλιά του Ένγκελς, καθαρίζει ο Μπόζοβιτς χωρίς πρόβλημα

• 19:51
    7'
    Δύο φάσεις που ζητά πέναλτι ο Ολυμπιακός

Γύρισμα από τα αριστερά και ο Λαγός στο τάκλιν που επιχείρησε βρήκε την μπάλα με το χέρι που στηριζόταν το κορμί του. Θα μπορούσε να δοθεί και παράβαση-πέναλτι. Στη συνέχεια ο Μάριν έκανε... βουτιά που έπρεπε να τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα για θέατρο

• 19:33
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:33

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Α’ βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας) Β’ βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης (Κορινθίας) 4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

• 19:32

Όρκος νίκης της ΑΕΛ με όλη την αποστολή και τον Αλέξη Κούγια να δίνει το σύνθημα!