LIVE: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ (συνεχής ενημέρωση)

LIVE: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ (17:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 03/01/21 - 19:08

Ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Λάρισα για να αντιμετωπίσει την ΑΕΛ η οποία καίγεται για βαθμούς. Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν θέλει να χάσει και άλλο έδαφος από την κορυφή και γνωρίζει καλά ότι δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πέρα από τη νίκη.

Και αυτό, διότι σε διαφορετική περίπτωση και με νίκη του Ολυμπιακού τα πράγματα γίνονται δύσκολα. Στην αποστολή ο Λάμπρου που επέστρεψε από τον δανεισμό του.

Χωρίς τον Ντουρμισάι οι «βυσσινί», εκτός και τα δύο τελευταία αποκτήματα της ομάδας οι Κολομπίνο και Τσόσιτς καθώς ακόμα δεν έχουν εκδοθεί τα δελτία τους.

ΑΕΛ
ΑΕΛ
1-1
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 19:08

ΑΕΛ και ΠΑΟΚ αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1.

• 19:08
    96'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Βιεϊρίνια ισοφαρίζει με πέναλτι στο 96!

• 19:07

Η φάση ελέγχεται από το VAR

• 19:07

Ο διαιτητής δίνει πέναλτι σε μονομαχία Σφιντέρσκι με Ναγκί.

• 19:06
    95'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

• 19:02
    90'

Πέντε επιπλέον λεπτά.

• 18:55
    83'
    Αλλαγές για την ΑΕΛ

Νουνιτς, Γλυνός, αντί των Πινακά, Νικολιά.

• 18:54
    83'

Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, κίτρινη στον Πινακά.

• 18:51
    Το εκπληκτικό γκολ του Πινακά

• 18:50
    79'

Προσπαθεί να φτιάξει φάσεις ο ΠΑΟΚ, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

• 18:42
    70'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΛ!

Ο Πινακάς περνάει Βαρέλα και Ίνγκασον και πλασάρει με το αριστερό για το 1-0! Απίθανο γκολ!

• 18:36
    65'

Σουτ του Τζόλη μέσα από την περιοχή, σε σωστή θέση ο Νάγκι που μπλοκάρει

• 18:30
    53'
    Αλλαγή για την ΑΕΛ

Πλατέλλας στη θέση του Τρούγιτς.

• 18:21
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 18:07
    45'

Τέλος ημιχρόνου, στο 0-0 ΑΕΛ και ΠΑΟΚ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν χάσει πολλές ευκαιρίες

• 18:07
    43'
    Διπλή τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Νάγκι με το πόδι σταματά πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Ίνγκασον, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το αριστερό σουτ του Μουργκ κοντράρει και η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι της ΑΕΛ.

• 17:37
    20'

Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

• 17:33
    13'

Ο Σφιντέρσκι μπήκε από τα αριστερά μέσα από την περιοχή, έκανε το σουτ, απέκρουσε σε κόρνερ ο Νάγκι

• 17:29
    8'

Νέα εκτέλεση κόρνερ από τον Μουργκ, κεφαλιά του Ελ Καντουρί η μπάλα άουτ.

• 17:29
    3'

Κόρνερ από τον ΠΑΟΚ, κοιμήθηκε η άμυνα της ΑΕΛ, αλλά δεν μπόρεσαν οι Ελ Καντουρί, Ίνγκασον και Βαρέλα να τη στείλουν στα δίχτυα

• 17:17
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 17:02

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου, α' βοηθός: Κωσταράς, β' βοηθός: Τζιουβάρας, 4ος: Τσαγκαράκης, VAR: Μανούχος