LIVE: Αϊντχόφεν-ΠΑΟΚ 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Αϊντχόφεν-ΠΑΟΚ (22:00, Cosmote Sport 3HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 26/11/20 - 23:54

Ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 4-1 στην Τούμπα επί της ολλανδικής ομάδας και την Πέμπτη 26 Νοεμβρίου στο Αϊντχόφεν και απόψε στοχεύει για την κατάκτηση ενός ακόμη θετικού αποτελέσματος μιας και με νίκη φτάνει τους 8 βαθμούς στη βαθμολογία.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται στην Ολλανδία με τον Ντάγκλας Αουγούστο να συμπεριλαμβάνεται στην αποστολή των «ασπρόμαυρων» για το εν λόγω παιχνίδι.

Αναλυτικά η αποστολή: Πασχαλάκης, Ζίβκοβιτς , Ταλιχμανίδης, Ουαγκέ, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μιχαηλίδης, Εσίτι, Καντουρί, Τσιγγάρας, Νινούα , Σβαμπ, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Βρακάς, Α.Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Σφιντέρσκι, Τσόλακ, Κούτσιας.

• 23:50
    90'

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

• 23:43
    85'
    Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Εκτός Καντουρί και Κρέσπο, μέσα Μπίσεσβαρ και Βαγκέ

• 23:39
    81'

Το παιχνίδι έχει γίνει... ροκ, με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να πλησιάσει στα αντίπαλα καρέ

• 23:36
    78'
    Αλλαγή για την PSV

Ο Μάουρο Τζούνιορ στη θέση του Μαντουέκε

• 23:33
    76'

Διακοπή στο ματς γιατί ο Μάλεν βρίσκεται στο έδαφος

• 23:30
    71'

Έξω ο Ζάχαβι, μέσα ο Χέντριξ

• 23:29
    71'

Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο

• 23:28
    69'

Έξω Τσόλακ και Τσιγγάρας, μέσα Σφιντέρσκι και Ντόουγκλας Αουγκούστο

• 23:24
    66'

Σέντρα-σουτ του Κρέσπο, άουτ η μπάλα

• 23:23
    Το γκολ της ανατροπής για την PSV

• 23:23
    64'

Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί

• 23:18
    Η ισοφάριση των Ολλανδών

• 23:16
    58'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Μουργκ στη θέση του Τζόλη

• 23:16
    57'

Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν με τον Μαντουέκε να αστοχεί από πλεονεκτική θέση

• 23:11
    53'
    Γκολ για την PSV

Κάθετη του Μάλεν για τον Ζάχαβι, απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς, ριμπάουντ από τον Μάλεν και 3-2 για τους Ολλανδούς. Παιδική αμυντική συμπεριφορά από τον ΠΑΟΚ

• 23:08
    50'

Ντούφμρις, Γκάκπο και τελικά ο Μαντουέκε με σουτ από την καρδιά της άμυνας του Δικεφάλου ισοφαρίζει πολύ γρήγορα για τους Ολλανδούς

• 23:04
    46'

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

• 22:51

Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-1 της Αϊντχόφεν εκμεταλλευόμενος το εξαιρετικό του ξεκίνημα στο ματς, αλλά πρέπει να βελτιωθεί στην άμυνά του αφού δέχεται έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, που ψάχνουν έντονα το γκολ της ισοφάρισης

• 22:46
    45'

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

• 22:42
    42'

Απόκρουση του Ζίβκοβιτς σε κόρνερ από σουτ του Μάλεν

• 22:41
    39'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στην αντεπίθεση, με τον Ελ Καντουρί να μην κάνει καλή πάσα σε φάση 4 με 1 αντίπαλο

• 22:39
    Η μείωση του σκορ από την PSV

• 22:39

Έχει καταφέρει πλέον ο ΠΑΟΚ να ελέγξει τον ρυθμό του αγώνα, καθώς πέρασε δύσκολες στιγμές μέχρι το 30'

• 22:29
    Το 0-2 του ΠΑΟΚ

• 22:28
    25'
    Mεγάλη φάση για τους Ολλανδούς!

Ο Ντούμφρις έβγαλε μια παράλληλη μπαλιά, αλλά κανένας συμπαίκτης του δεν βρέθηκε για να τη στείλει στα δίχτυα. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Ζίβκοβιτς

• 22:28
    20'

Ο Γκάκπο μειώνει σε 2-1 σε ένα τρελό ματς, με το σουτ να περνά κάτω από τα πόδια του Ζίβκοβιτς

• 22:17
    Το 0-1 του ΠΑΟΚ

• 22:16
    13'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Και πάλι ο Ροντρίγκο από τα δεξιά, σπάει την μπάλα στον Ζίφκοβιτς, αυτός αφήνει... κουτό με απίθανη ντρίμπλα έναν παίκτη της PSV, κόβει στον Σβαμπ που με γλυκό γύρισμα βρίσκει για τον Τζόλη που δεν αστοχεί και κάνει το 2-0!

• 22:15

Υπενθυμίζουμε ότι δεν υπάρχει VAR στη φάση των ομίλων

• 22:15
    10'

Σκοράρει η Αϊντχόφεν, αλλά το γκολ δεν μετρά ως οφσάιντ. Υπερτυχερός ο ΠΑΟΚ, καθώς η φάση θύμισε πολύ... Κατσουράνη. Δύο παίκτες του ΠΑΟΚ κάλυπταν τον παίκτη των Ολλανδών τουλάχιστον δύο μέτρα

• 22:09

Ανοίγει το σκορ η Γρανάδα στο άλλο ματς

• 22:09
    8'

Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα

• 22:06
    4'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Ροντρίγκο από τα δεξιά, ο Τζόλης κάνει το σουτ από σύγχυση στα αντίπαλα καρέ, η μπάλα βρήκε στα πόδια του Βαρέλα και καταλήγει στα δίχτυα! Ιδεατό ξεκίνημα κόντρα στην Αϊντχόφεν