LIVE: Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ (19:30, Novasports HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 08/11/20 - 21:36

Με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να προδίδεται από τα λάθη της άμυνας και με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να πετυχαίνει ένα γκολ και να κερδίζει ένα πέναλτι, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Γεώργιος Καμάρας», σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της Super League. Τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς με τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο για τους «ασπρόμαυρους», ενώ ο Απόλλωνας συμπλήρωσε πέντε σερί ήττες!

• 21:23
    97'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι από τον Αουγκούστο και... 1-3!

• 21:22

Κίτρινη κάρτα στον Μπρούσιτς

• 21:22
    96'

Νέο πέναλτι υπερ του ΠΑΟΚ! Σε προβολή του Μιχαηλίδη, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπρούσιτς και ο διαιτητής έδειξε αμέσως την "άσπρη βούλα"

• 21:21
    95'

Σουτ του Αουγκούστο, έδιωξε σε κόρνερ ο Βέρχουλστ

• 21:20

Πέρασε ανεκμετάλλευτο...

• 21:20
    93'

Φάουλ υπέρ του Απόλλωνα. Όλοι οι παίκτες των γηπεδούχων στην αντίπαλη περιοχή

• 21:19
    Το πέναλτι του Σβαμπ

• 21:19
    91'
    Αλλαγή για τον Απόλλωνα

Ο Φερνάντεθ πήρε τη θέση του Ιωαννίδη.

• 21:12
    86'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Μιχαηλίδης παίρνει τη θέση του Μουργκ

• 21:10
    83'

Ο Τσόλακ αντικαθιστά τον Σφιντέρσκι

• 21:10
    82'
    Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα

Κολ και Ντάουντα αντικαθιστούν Φατιόν και Μπεντινέλι.

• 21:08
    79'

Ο Μουνιέ πήρε τη θέση του Τσαμπούρη

• 21:05
    Το γκολ του Τσιλούλη στο 63'

• 21:04
    78'

Ο Σβαμπ ευστοχεί και κάνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ!

• 21:02
    76'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Το έκανε ο Λισγάρας, που πάτησε τον Σφιντέρσκι. Κάρτα στον Έλληνα στόπερ

• 21:01
    75'

Έχουμε χρήση του VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ

• 20:59
    72'

Σουτ του Σφιντέρσκι, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ

• 20:58
    71'

Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη

• 20:55
    69'

Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα

• 20:55
    68'

Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ

• 20:55

Για να δούμε τώρα την αντίδραση του ΠΑΟΚ, που έδωσε δικαιώματα στους γηπεδούχους και τιμωρήθηκε ανάλογα

• 20:49
    63'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Απόλλωνα!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσιλούλης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς.

• 20:49
    62'

Κόρνερ για τον Απόλλωνα, που πιέζει

• 20:48
    62'

Γύρισμα του Τσαμπούρη, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς

• 20:43
    53'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, αλλά το πλασέ του Τζόλη βρήκε σε σώμα αντιπάλου

• 20:37
    51'

Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, αλλά ο Φατιόν δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε

• 20:37

Δεν μετράει το τέρμα του Ζίβκοβιτς, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ

• 20:37

Θα γίνει χρήση του VAR για οφσάιντ του Ζίβκοβιτς

• 20:36
    49'

Γκολ για τον ΠΑΟΚ, αν και ακυρώθηκε

• 20:31
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 20:31

Χωρίς αλλαγές και οι δύο

• 20:31

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

• 20:17

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Απόλλωνα με το τέρμα του Σφιντέρσκι στο 15'.

• 20:16
    45+2' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Δυνατό σουτ του Ίνγκασον μέσα από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Βέρχουλστ

• 20:15
    45'

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο

• 20:09
    41'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σουτ του Μουργκ μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Βέρχουλστ

• 20:08
    39'

Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη

• 20:07

Ο Απόλλων έχει κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά και πιέζει για την ισοφάριση.

• 20:05
    Το γκολ του Σφιντέρσκι

• 20:00
    29'
    Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα!

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεντινέλι, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά έφυγε ακριβώς δίπλα από το δοκάρι

• 19:59
    VAR

Άκυρο το πέναλτι, καθώς ο Ζίβκοβιτς ήταν σε θέση οφσάιντ

• 19:59
    23'
    Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Βαθιά μπαλιά του Ίνγκασον στον Ζίβκοβιτς, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και δέχθηκε το μαρκάρισμα από τον Μπρούσιτς

• 19:44
    15'

Εξαιρετική αντεπίθεση από τον ΠΑΟΚ, με τον Σβαμπ να βρίσκει στον κενό χώρο τον Σφιντέρσκι, ο οποίος πλάσαρε σωστά τον Βέρχουλστ

• 19:36

Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν έχει βρει κάποια ευκαιρία ακόμα

• 19:32

Παιχνίδι... κέντρου στο πρώτο 4λεπτο

• 19:29
    1'

• 19:27

Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

• 19:27

Διαιτητής του αγώνα ο Αναστάσιος Παπαπέτρου

• 19:17

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Αγρίνιο, 3-1 τον Παναιτωλικό, ενώ την Πέμπτη συνέτριψε 4-1 εντός την Αϊντχόφεν για το Europa League.

• 19:16

Ο Απόλλων Σμύρνης έρχεται από 4 σερί ήττες, ενώ την Τρίτη έχασε 1-0 από τον Παναθηναϊκό σε εξ αναβολής αναμέτρηση

• 19:10
    ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία):

Ζίφκοβιτς, Λύρατζης, Σοάρες, Κρέσπο, Ίνγκασον, Ντόουγκλας, Σβάαμπ, Μουργκ, Α. Ζίφκοβιτς, Τζόλης, Σφιντέρσκι

Στον πάγκο οι Πασχαλάκης, Ουαγκέ, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Εσίτι, Νινούα, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Τσόλακ

• 19:08
    Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος):

Βερχουλστ, Μπρούσιτς, Λισγάρας, Γκουστάβο Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Τσαμπούρης, Τσιλούλης, Φατιόν

Στον πάγκο οι Κώτσαρης, Κολ, Λαγός, Φερνάντεθ, Ρώσση, Μουνιέ, Ντάουντα, Βιτλής, Κιτόκο

• 19:08

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 19:04

Νωρίτερα αναβλήθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τη Λαμία, ενώ ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΟΦΗ με 2-0 στο Ηράκλειο.

• 19:02

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Απόλλωνα Σμύρνης και του ΠΑΟΚ που κοντράρονται στις 19:30 για την 8η αγωνιστική της  Super League