ΟΦΗ-Ολυμπιακός 0-2: Η... άλωση της Κρήτης (ΒΙΝΤΕΟ)

ΟΦΗ-Ολυμπιακός 0-2: Η... άλωση της Κρήτης

Ενημερώθηκε: 08/11/20 - 17:27

Ο Ολυμπιακός ήταν... σοβαρός στο β' μέρος και επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ, κυριαρχώντας στην επανάληψη και φτάνοντας τους 16 βαθμούς ανέβηκε στην πρώτη θέση όπου συγκατοικεί με τον εντυπωσιακό φέτος, Άρη.

Ο Χασάν έδειξε και πάλι τον δρόμο προς τη νίκη στους Πειραιώτες (που άφησαν με αυτόν τον τρόπο πίσω το ματς με τη Σίτι) με κεφαλιά στο 53’, ενώ τη νίκη «κλείδωσε» ο Μασούρας στο 80’ από ασίστ του Φορτούνη που έπαιξε ως αλλαγή.

Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες στο α’ ημίχρονο, με τον Γιάννου να βρίσκει το αριστερό στο 13’ με τακουνάκι, ενώ ο Μπρούμα, που ήταν ξανά βασικός (όπως και με Απόλλωνα), «απάντησε» στο 42’.

Ακύρωσε το VAR πέναλτι που υπέδειξε ο Παπαδόπουλος στο 29’ υπέρ των γηπεδούχων, για σπρώξιμο του Χολέμπας στον Γιάννου, καθώς «συνελήφθη» σε αντικανονική θέση ο 30χρονος Αυστραλός επιθετικός.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Κοροβέσης, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Σακόρ, Μεγιάδο (87' Νέιρα), Μπαλογιάννης (61' Ντε Γκουζμάν), Στάρτζεον, Γιάννου (61' Γκαργκαλατζίδης)

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα (69' Πέπε), Μασούρας (84' Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (77' Φορτούνης) Χασάν (83' Ελ Αραμπί).