LIVE: Ιαπωνία-Σενεγάλη 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ιαπωνία-Σενεγάλη 0-1 στο Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 24/06/18 - 19:54

Μουντιάλ 2018: Έχοντας κάνει την έκπληξη στην πρώτη αγωνιστική, Ιαπωνία και Σενεγάλη έχουν χρυσή ευκαιρία να εξασφαλίσουν κατά μεγάλο βαθμό την πρόκριση στην επόμενη φάση (18:00, ΕΡΤ 1 & thepressroo.gr).

Έπειτα από τον θρίαμβο επί της Κολομβίας, οι «σαμουράι» καλούνται να αποδείξουν ότι μπορούν ν’ αποδειχθούν αποτελεσματικοί και σε παιχνίδι που τα δεδομένα δεν θα είναι εξαρχής υπέρ τους (όπως έγινε με το πέναλτι και το αριθμητικό πλεονέκτημα στο ξεκίνημα του αγώνα με τους «καφετέρος»).

Από την άλλη, οι Αφρικανοί προέρχονται από μια ακόμα πιο «καθαρή» νίκη επί της Πολωνίας, εκμεταλλευόμενοι μεν τα τραγικά αμυντικά λάθη των αντιπάλων τους, αλλά παίζοντας κατά διαστήματα και ωραίο ποδόσφαιρο.

Ιαπωνία
Ιαπωνία
2-2
Σενεγάλη
Σενεγάλη
  • 19:52
    90'

Ιαπωνία και Σενεγάλη μένουν στο 2-2 και φτάνουν τους 4 βαθμούς στον όμιλο.

• 19:38
    78'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ιαπωνία!

Μετά από λάθος συνεννόηση της άμυνας και του Εντιαγέ, ο Ινούι γυρίζει και ο Χόντα ισοφαρίζει

• 19:37
    78'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ιαπωνία!

• 19:34
    71'
    ΓΚΟΟΟΟΛ η Σενεγάλη!

Ο Μανέ στον Σαμπαλί, το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι, όπου έρχεται ο Βαγκέ για το 1-2

• 19:05
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

• 18:48
    45'

Λήξη πρώτου μέρους

• 18:41
    39'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Σενεγάλη!

Ο Καβασίμα νικά τον Νιάνγκ, σε τετ α τετ!

• 18:40
    34'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ιαπωνία

Μια μακρινή μπαλιά για τον Ναγκατόμο που ελίχθηκε ανάμεσα από δύο, υπέροχο δεξί πλασέ του Ινούι και 1-1.

• 18:25

Στα μισά του πρώτου μέρους, η Σενεγάλη έχει απόλυτα δίκαια το προβάδισμα με το γκολ του Μανέ στο 11'. Μεγάλο θέμα στην ανάπτυξη μέχρι τώρα οι Ιάπωνες

• 18:20
    16'

Σουτ του Χασέμπε η μπάλα παίρνει κατεύθυνση προς την εστία, αλλά χτυπάει στα πόδια του Ινούι

• 18:13
    11'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Σενεγάλη!

Ο Σαμπαλί σουτάρει, κακή επέμβαση του Καβαζίμα, η μπάλα βρίσκει στον Μανέ που ανοίγει το σκορ!

• 18:02
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 17:44
    Οι παίκτες της εθνικής ομάδας της Σενεγάλης προσέφεραν τις παρακάτω εικόνες στον αγωνιστικό χώρο
  • 17:35

Ιαπωνία: Καβασίμα, Σότζι, Ναγκαμότο, Σακάι, Γιοσίντα, Σιμπασάκι, Χαραγκούτσι, Καγκάβα, Ινούι, Χασέμπε, Οσάκο

Σενεγάλη: Κ. Ενταγιέ, Κουλιμπαλί, Σαμπαλί, Βαγκέ, Γκουέγε, Σανέ, Αλφρεντ Ενταγιέ, Παπέ Αλιουνέ Ενταγιέ, Μανέ, Σαρ, Νιάνγκ

• 17:34

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 17:34

Κατά την πρώτη αγωνιστική, οι δυο ομάδες "σόκαραν" τα φαβορί του ομίλου, με την Ιαπωνία να επικρατεί την Κολομβίας (2-1), ενώ η Σενεγάλη εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την τραγική άμυνα της Πολωνίας (2-0).