LIVE: Κόστα Ρίκα-Σερβία 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Κόστα Ρίκα-Σερβία 0-0 στο Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 17/06/18 - 16:58

Μουντιάλ 2018: Κόστα Ρίκα και Σερβία θα ψάξουν τη νίκη στην πρεμιέρα τους στον 5ο όμιλο του Μουντιάλ, με τη Βραζιλία να είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης.

Η Κόστα Ρίκα τέσσερα χρόνια μετά την εντυπωσιακή πορεία που είχε στη Βραζιλία, έχοντας περάσει από τον δύσκολο όμιλο με Αγγλία, Ιταλία και Ουρουγουάη και στη συνέχεια απέκλεισε την Εθνική Ελλάδας, επιστρέφει με αξιώσεις στη γιορτή του ποδοσφαίρου.

Από την πλευρά τους, οι Σέρβοι η τελευταία φορά που συμμετείχαν σε Μουντιάλ ήταν το 2010, όταν απέτυχαν να περάσουν στους ομίλους, παρά τη νίκη με σκορ 1-0 επί της Γερμανίας. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως η Σερβία μετά τη διάσπαση της Γιουγκοσλαβίας δεν έχει καταφέρει ποτέ να περάσει στα νοκ-άουτ ματς.

Κόστα Ρίκα
Κόστα Ρίκα
0-1
Σερβία
Σερβία
  • 16:57
    97'

Οι Σέρβοι πήραν τη νίκη με 1-0, χάρη στο γκολ του Κολάροφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το ματς κράτησε δύο λεπτά παραπάνω λόγω ενός χτυπήματος εκτός φάσης του Πρίγιοβιτς σε αντίπαλο, που τιμωρήθηκε ευτυχώς για τον άσο του ΠΑΟΚ μόνο με κίτρινη!

• 16:51
    90'
    Αλλαγή για τη Σερβία

Ο Πρίγιοβιτς αντί του Μίτροβιτς

• 16:45
    86'

Ο Μίτροβιτς πάει να βγει πάλι τετ-α-τετ, αλλά τον σταματά και πάλι ο Γκονζάλες

• 16:45
    82'

Ρουκάβινα αντί Τάντιτς

• 16:31
    73'
    Τρίτη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα

Κολίντρες αντί Γκουζμάν

• 16:30
    Το γκολ του Κολάροφ

• 16:29
    70'
    Πρώτη αλλαγή για τη Σερβία

Κόστιτς αντί Λιάγιτς

• 16:25
    67'
    Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα

Ο Ζόελ Κάμπελ στη θέση του Ουρένια

• 16:18
    60'

Μπολάνιος αντί Βενέγκας

• 16:18

Κίτρινη ο Ιβάνοβιτς

• 16:15
    57'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Σερβία!

Ο Κόλαροφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νικά τον Νάβας και ανοίγει το σκορ για τη Σερβία!

• 16:13
    56'

Κίτρινη κάρτα στον Γκουζμάν για μαρκάρισμα στον Μίτροβιτς

• 16:08
    50'
    Σπουδαία φάση για τη Σερβία!

Μεγάλη επέμβαση του Νάβας, σε τετ-α-τετ με τον Μίτροβιτς μετά από πάσα του Σάβιτς

• 16:04
    46'
    Β' μέρος

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• 15:49
    45'

Χωρίς σκορ Κόστα Ρίκα και Σερβία, μετά τα πρώτα 45'

• 15:36
    36'

Εκτέλεση φάουλ του Κολάροφ, απομακρύνει θεαματικά ο Νάβας με γροθιές

• 15:29
    27'

Κολάροφ για τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς που κάνει ένα κακό τελείωμα με το αριστερό, ενώ βρίσκεται μόνος του και δίνει την ευκαιρία στον Νάβας να μπλοκάρει