LIVE: Μίλαν -ΑΕΚ (22:05, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Η ΑΕΚ στο επιβλητικό "Σαν Σίρο", αντιμετωπίζει τη Μίλαν, για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League, θέλοντας να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στο... θηρίο του ιταλικού ποδοσφαίρου.

Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο μέρος από την ΑΕΚ, που έχει κρατήσει τη Μίλαν στο "0".

ΑΕΚ
  • 00:02

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, θα ακολουθήσει αναλυτικό κείμενο

• 00:02

Η ΑΕΚ με μια εξαιρετική εμφάνιση, έμεινε όρθια απέναντι στη Μίλαν στο "Σαν Σίρο", μένοντας στο 0-0, με τους 3.000 φίλους της Ένωσης, να στήνουν το δικό τους πάρτι στις εξέδρες!

• 00:00
    94'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Αραούχο έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Μίλαν και από αριστερά, έπιασε φαλτσαριστά το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο κόρνερ.

• 23:57
    92'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Γαλανόπουλος

• 23:56
    90'
    Καθυστερήσεις

Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος του παιχνιδιού

• 23:56
    90'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν και μεγάλη επέμβαση Ανέστη

Ο Τσαλάχνογλου εκτελεί πανέξυπνα το φάουλ -σαν κόρνερ από τα αριστερά- αλλά ο Ανέστης είναι ξανά εκεί και διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή.

• 23:50
    84'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Εκτέλει απευθείας ο Μπακασέτας, αλλά ο Ντοναρούμα διώχνει με γροθιές και κρατάει το 0-0.

• 23:49
    83'
    Αλλαγή για την Μίλαν

Έξω ο Σούσο, μέσα ο Μπορίνι

• 23:46
    80'
    Νέα μεγάλη επέμβαση του Ανέστη!

Ο Σούσο μπούκαρε στην περιοχή, όμως ο Ανέστης του έκλεισε το οπτικό πεδίο κι έδιωξε σε κόρνερ

• 23:45
    79'

Κίτρινη κάρτα πήρε ο Λιβάγια που πέταξε ένα μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο, ενώ είχε αποχωρήσει

• 23:40
    76'

Ο Μπακασέτας αντί του Λιβάγια

• 23:39
    73'
    Κίτρινη για την ΑΕΚ

Τη βλέπει ο Μάνταλςο που βρήκε και τη μπάλα αλλά και τα πόδια του Μουσάτσιο

• 23:37
    72'
    Αλλαγή για τη Μίλαν

Ο Κεσί αντί του Μποναβεντούρα

• 23:35
    69'
    Ξανά, κρατάει την ΑΕΚ ο Ανέστης!

Αυτή την φορά νίκησε σε τετ-α-τετ τον Κουτρόνε

• 23:34
    68'
    Μεγάλη ευκαιρία για την Μίλαν!

Ο Σούσο εκτελεί επικίνδυνα ένα φάουλ, ο Ανέστης με μεγάλη επέμβαση διώχνει σε κόρνερ

• 23:28
    63'
    Αλλαγή και για την ΑΕΚ

Ο Αραούχο στη θέση του Λάζαρου

• 23:28
    63'

Ο Κάλινιτς αντί του Αντρέ Σίλβα

• 23:24
    58'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν

Δυνατό σουτ του Τσαλχάνογλου, ο Ανέστης διώχνει δύσκολα και στη συνέχεια ο Τζανετόπουλος με ωραία προβολή παίρνει την μπουκιά μέσα από το στόμα του Αντρέ Σίλβα.

• 23:22
    56'

Έπεσε άσχημα στο χορτάρι ο Βράνιες έπειτα από εναέρια μονομαχία. Μίνι διακοπή στο ματς

• 23:22
    55'

Ο Αντρέ Σίλβα αστοχεί με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ

• 23:22
    54'

Μακρινό σουτ του Λοκατέλι, ο Ανέστης διώχνει με γροθιές

• 23:22
    53'

Ωραία ενέργεια και σουτ του Μάνταλου, ο Μουσάτσιο έβαλε ωραία προβολή κι απομάκρυνε

• 23:18
    52'
    Φάση για την ΑΕΚ

Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, ο Λόπες προσπέρασε τον Καλάμπρια πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω απ' την εστία. Ο Πορτογάλος μπακ διαμαρτυρήθηκε για σπρώξιμο από τον αντίπαλό του

• 23:13
    48'

Ωραία έξοδος του Ανέστη που πρόλαβε τον Κουτρόνε.

• 23:13
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 22:55

Σε λίγο πάλι κοντά σας για το δεύτερο ημίχρονο

• 22:55
    45'
    ΤΕΛΟΣ!! Τελευταιο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο!

Εξαιρετικά στέκεται η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο.

• 22:54
    45'

Λίγο άουτ το σουτ του Λοκατέλι από το ύψος της περιοχής.

• 22:53
    45'
    Μεγάλη ευκαιρία για την Μίλαν!!

Πλασέ του Αντρέ Σίλβα από κοντά με τον Σιμόες να επεμβαίνει

• 22:51
    43'

Σουτ του Κουτρόνε από πλάγια θέση μπλόκαρε ο Ανέστης. Αδύναμο τελειωμα..

• 22:51
    42'

Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Λόπες. Εβγαινε μόνος απέναντι απ τον Ντοναρούμα

• 22:50
    41'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Απο κόρνερ του Χριστοδουλόπουλου, πλασέ του Τζανετόπουλου στο ύψος της μεγάλης περιοχής με τα ακροδάχτυλα θα διώξει ο Ντοναρούμα

• 22:48
    41'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Λάζαρος έβγαλε ωραία στον Μάνταλο που ήταν σε θέση για να εκτελέσει αλλά το καθυστέρησε πολύ...

• 22:45
    37'

Κίτρινη κάρτα στον Λοκατέλι

• 22:38

Αούστρια Βιέννης-Ριέκα 0-2!

• 22:37
    29'
    Απιστευτη Ευκαιρία για την ΑΕΚ!!!!!

Ο Σιμόες πίεσε τον Μουσάκιο, έκλεψε και έκανε το γύρισμα, με την μπάλα να βρίσκει στον Ντοναρούμα και να φεύγει ελάχιστα άουτ!

• 22:36
    28'

Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για φάουλ. Σωστή υποδειξη και σωστό φάουλ καθώς εβγαινε με αξιώσεις η Μιλαν στην αντεπίθεση

• 22:34
    27'

Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Καλάμπρια.

• 22:33
    26'

Αρχίζει να πιέζει η Μίλαν.

• 22:33
    25'

Επιχείρησε νέο σουτ ο Λοκατέλι, τραγικό...

• 22:31
    23'

Έπειτα από σέντρα του Σούσο, η μπάλα κόντραρε στο κεφάλι του Τζανετόπουλου και ο Ανέστης καθάρισε τη φάση.

• 22:29

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Αούστρια Βιέννης-Ριέκα 0-1. Ευχάριστο νέο για την ΑΕΚ

• 22:26
    18'

Πρώτη τελική για την Μίλαν στο παιχνίδι

• 22:26
    18'

Ατομική ενέργεια του Σούσο έξω από την περιοχή, βρήκε χώρο, όμως το σουτ που δοκίμασε πέρασε πολύ άουτ.

• 22:22
    15'

Ελέγχει τον ρυθμό η ΑΕΚ. Δίχως κατι ιδιαίτερο μεχρι στιγμής στο παιχνίδι

• 22:18

Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι στέκεται εξαιρετικά η ΑΕΚ. Πάντα στο 0-0 το σκόρ

• 22:15
    7'

Σε θέση οφσάιντ ο Κουτρόνε. Δεν μετράει το γκόλ της Μίλαν. Σωστή υπόδειξη του βοηθού

• 22:13
    5'

Σωστή τακτικά η ΑΕΚ

• 22:13
    5'

Πολύ ωραια ενέργεια του Χριστοδουλόπουλου, άλλο ενα κερδισμενο κόρνερ για την ΑΕΚ.