LIVE: Μπράγκα-ΑΕΚ 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αεκ

Ενημερώθηκε: 23/10/20 - 00:08

Σε εφιάλτη μετατράπηκε η πρεμιέρα των ομίλων του Europa League για την ΑΕΚ. Οι «κιτρινόμαυροι» ταξίδεψαν στην Πορτογαλία προκειμένου να διατηρήσουν το εντυπωσιακό αήττητο σερί των δέκα αγώνων που είχαν στη διοργάνωση, αλλά τελικά επέστρεψαν στην Αθήνα έχοντας υποστεί μια βαριά ήττα με 3-0 από την Μπράγκα.

μπράγκα
Μπράγκα
3-0
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 23:52
    94'

Ήττα για την ΑΕΚ στην Πορτογαλία από την Μπράγκα με 3-0...

• 23:45
    88'
    Γκολ για την Μπράγκα

Ο Λιβάγια χάνει ξανά την μπάλα στον άξονα, η Μπράγκα φεύγει στην κόντρα επίθεση, ο Παουλίνιο γυρίζει στον Ρικάρντο Όρτα και αυτός με ωραίο πλασέ στην κίνηση θα γράψει το 3-0

• 23:35
    78'
    Γκολ για την Μπράγκα...

Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Γκαλένο, που σπάει στον Παουλίνιο και αυτός με άψογο διαγώνιο τελείωμα θα αφήσει άγαλμα τον Τσιντώτα για το 2-0!

• 23:35
    75'
    Μεγάλη φάση για την Μπράγκα!

Απίθανη κάθετη μπαλιά στην πλάτη του Σβάρνα, ο Ρικάρντο Όρτα βγαίνει απέναντι στον Τσιντώτα αλλά κάνει κακό πλασέ στο τετ-α-τετ και η ΑΕΚ... γλιτώνει

• 23:20
    63'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Ο Λιβάγια κάνει υπέροχη κάθετη μπαλιά στον Τάνκοβιτς, τρυπώντας την αντίπαλη άμυνα στα δύο, ο Σουηδός τσιμπάει την μπάλα προ του Ματέους και ουσιαστικά στρώνει στον Ολιβέιρα, ο οποίος από πλάγια θέση αλλά με την εστία ανυπεράσπιστη δεν μπορει να βρει στόχο

• 23:17
    61'
    Ευκαιρία για την Μπράγκα

Ο Τσιντώτας βγάζει το σουτ του Ρικάρντο Όρτα, ο Γκαλένο παίρνει το... ριμπάουντ αλλά αστοχεί από πλεονεκτική θέση

• 23:17
    59'

Ο Σβάρνας κλέβει και ο Κρίστισιτς φεύγει στην κόντρα, έχει δίπλα του τον Ολιβέιρα αλλά δεν του πασάρει και στέλνει με σου την μπάλα πολύ άουτ. Τραγικές επιλογές από τους παίκτες της ΑΕΚ στην επίθεση

• 23:07
    50'

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Τσιγκρίνσκι βάζει την προβολή αλλά είναι αδύναμη και ο Ματέους μπλοκάρει

• 23:04
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

• 22:49
    45'

Η Μπράγκα πηγαίνει με προβάδισμα (1-0) στα αποδυτήρια απέναντι στην ΑΕΚ χάρη στο γκολ του Γκαλένο. Πληρώνει την μία κακή της αμυντική αντίδραση, αλλά κυρίως τις χαμένες ευκαιρίες στην επίθεση και τον ατομισμό που βγάζει στο ματς ο Ολιβέιρα, ο οποίος κοιτάζει πρωτίστως να σκοράρει αυτός και μετά να... φτιάξει τους συμπαίκτες του

• 22:49
    44'

Μετά από σέντρα του Εσγκάιο, ο Γκαλένο νικάει στον αέρα τον Βασιλαντωνόπουλο και με εξαιρετική κεφαλιά, στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσιντώτα που απλά παρακολουθούσε την φαση. Δεν μπορούσε να κάνει κάτι ο πορτιέρε της ΑΕΚ

• 22:45
    42'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ολιβέιρα δεν αφήνει την μπάλα στον Λόπες που ερχόταν σαν... τρέιλερ, κάνει τις ντρίμπλες και αποφασίζει να τελειώσει μόνος του την φάση μέσα από την περιοχή, αλλά στέλνει την μπάλα εκτός... γηπέδου! Τραγικό τελείωμα του Ολιβέιρα, για ακόμη μια φορά σήμερα δείχνει ατομισμό!

• 22:29

Καλά οργανωμένη επίθεση της ΑΕΚ, ο Καρίμ ρολάρει στην πλάτη του Βιάνα αλλά το τελείωμά του είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Ματέους.

• 22:24

Δυσκολεύεται αρκετά στο πρέσινγκ της Μπράγκα η ΑΕΚ, πιέζουν ψηλά οι Πορτογάλοι και δεν επιτρέπουν στους φιλοξενούμενους να κυκλοφορήσουν την μπάλα.