LIVE: ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΝΠΣ Βόλος-Ολυμπιακός (17:15, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 22/12/19 - 19:29

Δυο υπερπολύτιμους βαθμούς άφησε στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ο Ολυμπιακός, καθώς ο ΝΠΣ Βόλος αντιστάθηκε και έδωσε μεγάλη ευκαιρία στον ΠΑΟΚ, για να βρεθεί μόνος πρώτος στην κορυφή. Περισσότερα ΕΔΩ.

ΝΠΣ Βόλος
ΝΠΣ Βόλος
0-0
  • 19:19
    95'

Ο Ολυμπιακός αφήνει δυο υπερπολύτιμους βαθμούς στο Βόλο, μετά το 0-0 με το ΝΠΣ. Αποτέλεσμα που δίνει μεγάλη ευκαιρία στον ΠΑΟΚ!

• 19:17
    95'

Σουτ του Λάζαρου, κόντρα και κόρνερ! Ανεβαίνει και ο Σα!

• 19:17
    93'

Εξαιρετική προσπάθεια του Χριστοδουλόπουλου από τα αριστερά, κέρδος το κόρνερ.

• 19:15
    92'
    Αλλαγή για τον Βόλο

Μάντζης αντί Τόρες

• 19:14

Ο Ολυμπιακός βγάζει και τον Μπουχαλάκη προς τα αριστερά, ώστε να αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα στα "φτερά"

• 19:12
    90'

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

• 19:12
    88'

Πολύ μεγάλη ευκαιρία με συρτό σουτ του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσοκάνης!

• 19:07
    85'
    Νέα φάση για τον Ολυμπιακό!

Άστοχη κεφαλιά-ψαράκι από τον Γκερέρο. Η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Γκαραβέλη

• 19:06
    82'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Κάθετη του Λοβέρα για τον Ελ Αραμπί, που αστοχεί από πλεονεκτική θέση

• 19:04
    79'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Χριστοδουλόπουλος αντί Μασούρα

• 18:58
    76'

Κίτρινη στον Λύρατζη

• 18:58
    74'

Κίτρινη κάρτα στον Γκαραβέλη για καθυστερήσεις

• 18:54
    72'
    Νέα μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Εκτέλεση φάουλ του Λοβέρα και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αφού τη βρήκε και ο Γκαραβέλης

• 18:51
    68'
    Απάντηση του Ολυμπιακού!

Στην κόντρα οι Πειραιώτες, ο Μασούρας έδωσε στον Ελ Αραμπί, που με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι

• 18:51
    67'
    Μεγάλη φάση για το Βόλο!

Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, κεφαλιά του Τόρες και δύσκολη επέμβαση του Σα, έδιωξε όπως όπως ο Σεμέδο μετά

• 18:46
    63'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά και κεφαλιά του Ελ Αραμπί στην αγκαλιά του Γκαραβέλη

• 18:45
    62'

Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, έπειτα από ωραία προσπάθεια του Λοβέρα, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκαραβέλη και πέρασε εκτός

• 18:35
    53'
    Παραλίγο αυτογκόλ για τον Ολυμπιακό

Σέντρα του Λύρατζη από τα δεξιά, κακή έξοδος του ντεφορμέ, Σα και ο Σεμέδο έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία

• 18:28
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 18:27

Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 18:16

Γίνεται... μάχη στο Πανθεσσαλικό. Έχει λίγες φάσεις το παιχνίδι, αλλά πολύ... ψωμί γενικότερα, με αρκετή ένταση και μπόλικη κουβέντα για τη διαιτησία. Κακώς δεν μέτρησε τέρμα του Σουντανί στο 17', ενώ χωράει κουβέντα για τη φάση που είδε στο VAR πριν λίγο ο Φωτιάς για μαρκάρισμα του Φεράρι στον Ελ Αραμπί

• 18:13
    45'

Στο 0-0 ΝΠΣ Βόλος και Ολυμπιακός, μετά τα πρώτα... 50' το Α' μέρους!

• 18:12

Πάει να δει τη φάση ο Φωτιάς. Για μαρκάρισμα πάνω στον Ελ Αραμπί! Συνεχίζεται το παιχνίδι!

• 18:10
    49'

Σουτ του Ελ Αραμπί πάνω σε αντίπαλο από καλή θέση. Στη συνέχεια υπάρχει πτώση του Μπα σε μονομαχία με τον Μουνίθ

• 18:08
    49'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό!

Δυνατό σουτ του Σεμέδο, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί του Γκαραβέλη

• 18:03
    45'

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

• 18:03
    Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπικό

Γκερέρο αντί Σουντανί

• 17:59
    42'
    Καλή στιγμή για τον Βόλο!

Ο Μουνίθ με καλή εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία του Σα.

• 17:58

Έπεσε εντελώς ο ρυθμός του αγώνα...

• 17:56

Κόκκινη στον Αχιλλέα Μπέο (έχει δηλωθεί ο διερμηνέας) από τον Βασίλη Φωτιά!

• 17:55

Είναι ανάμεσα στον Κώστα Καραπαπά και τον Αχιλλέα Μπέο

• 17:53
    34'

Ένταση ανάμεσα στους πάγκους των δύο ομάδων

• 17:51
    31'

Λοβέρα αντί Μπρούνο

• 17:44
    Νέο πρόβλημα για Ολυμπιακό!

Γλίστρησε ο Μπρούνο την ώρα που έβγαινε στην κόντρα και τώρα είναι στο έδαφος

• 17:43

Νιώθει καλύτερα ο Σουντανί και ζητάει από το προπονητικό τιμ να συνεχίσει προς το παρόν

• 17:42
    24'

Καλή προσπάθεια από τους παίκτες του Ολυμπιακού, με κακό τελείωμα. Ο Μπουχαλάκης γύρισε για τον Μασούρα που έδωσε στον Ελ Αραμπί, ο οποίος δεν έκανε γεμάτο τελείωμα και απομακρύνθηκε η μπάλα

• 17:35
    17'

Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά ΔΕΝ υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό. Ο Σουντανί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

• 17:32
    14'

Συρτό σουτ του Σουντανί από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από την εστία του Γκαραβέλη

• 17:31
    13'
    Φάση για τον Βόλο

Κόρνερ του Μουνίθ από τα αριστερά και εκτέλεση του Τόρες με το αριστερό και την μπάλα να φεύγει με δύναμη λίγο πάνω από την εστία του Σα

• 17:31
    11'
    Σπαταλάει σημαντική ευκαιρία για κάτι καλό ο Ολυμπιακός.

Ο Μπρούνο σέντραρε από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί δεν βρήκε για λίγο την μπάλα και ο Μασούρας έκανε χέρι την ώρα που ήταν δύο ερυθρόλευκοι έναντι ενός του Βόλου

• 17:27

Η δεξιά πλευρά του Ολυμπιακού είναι υπερφορτωμένη με Ομάρ και Μπρούνο, αλλά και τον Σουντανί να τραβιέται πολύ από τη συγκεκριμένη μεριά

• 17:20
    1'

Έναρξη στο ματς

• 17:05

Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας, Δημήτριος Φίλος Τέταρτος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης

• 17:04
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μπρούνο, Σουντανί, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αλέν, Μπενζιά, Γκερέρο, Λοβέρα, Κούτρης, Αβραάμ Παπαδόπουλος και Χριστοδουλόπουλος

• 17:03
    ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο):

Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φερράρι, Διαμαντής, Τσίκα, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Γέντρισεκ, Λύρατζης και Τόρες

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Καραγκιόζης, Δημόπουλος, Μήτογλου, Τσαούσης, Κυζιρίδης, Κορέλας και Μάντζης

• 17:03

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

• 17:03

Από την άλλη, ο Βόλος προέρχεται από το βαρύ 4-0 (της Τετάρτης) από τον Άρη στο "Κλ. Βικελίδης"

• 17:03

Από τη μια, οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη μέσω της οποίας θα πάει με ηρεμία στις γιορτές και που θα τους διατηρήσει σίγουρα στην κορυφή, με παρέα τον ΠΑΟΚ αν νικήσει τη Δευτέρα τον Ατρόμητο