LIVE: Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 5-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ (22:00, Cosmote Sport 3HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 08/11/18 - 23:57

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Ντουντελάνζ (8/11, 22:00) στο «Γ. Καραϊσκάκης» με σκοπό να πάρει τη 2η συνεχόμενη νίκη του και να παραμείνει ζεστός στο κόλπο της πρόκρισης., περιμένοντας παράλληλα το αποτέλεσμα στο άλλο ματς του ομίλου.

Εκεί, που αν η Μίλαν ηττηθεί από την Μπέτις στην Ανδαλουσία, μπορεί να την προσπεράσει- αρκεί φυσικά εκείνος να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στην ομάδα από το Λουξεμβούργο.

Ο Πέδρο Μαρτίνς τόνισε στη συνέντευξη Τύπου του ματς ότι κανείς δεν σκέφτεται το ντέρμπι που έρχεται με τον Παναθηναϊκό. Είναι σαφές ότι ξεκάθαρος στόχος των «ερυθρόλευκων» αποτελεί η νίκη απόψε.

• 23:57
    90'

Ο Ολυμπιακός επικρατεί με 5-1 της Ντουντελάνζ και πλέον στρέφει την προσοχή του, στο ντέρμπι της Κυριακής, με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

• 23:34
    71'
    ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ωραία κίνηση του Ποντένσε από τ'αριστερά, ο Τσιμίκας έγινε κάτοχος της μπάλας και γύρισε για τον Φετφατζίδη που πλάσαρε χαμηλά και ο Χασάν τη βρήκε από κοντά, για το πέμπτο τέρμα των ερυθρόλευκων.

• 23:34
    69'
    Γκολ για την Ντουντελάνζ

Ο Σινάνι απέφυγε αρχικά τον Μιράντα και στη συνέχεια με δυνατό σουτ νίκησε τον Σα

• 23:23

Ισοφάρισε η Μίλαν τη Μπέτις (1-1).

• 23:22

Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι...

• 23:07
    46'
    Ξεκίνημα με φάση στο β' μέρος

Ωραίο γύρισμα του Φορτούνη, διώξιμο του Μπονεφουά και με τον αντίπαλο γκολκίπερ εξουδετερωμένο, ο Ποντένσε έστειλε πολύ ψηλά την μπάλα

• 22:58
    45'

Με γκολ των Τοροσίδη (6'), Φορτούνη x2 (15', 36') και Χριστοδουλόπουλου (26') οι σαρωτικοί ερυθρόλευκοι έχουν καθαρίσει από το πρώτο μέρος την υπόθεση νίκη

• 22:48
    40'
    ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό

Έπειτα από διπλή ευκαιρία των ερυθρόλευκων, ο Ποντένσε σέντραρε (από τ' αριστερά) για το κεφάλι του Φορτούνη που πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα

• 22:29
    27'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Φοβερό τέρμα από τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. Ο Φορτούνης... σέρβιρε από τα δεξιά και ο έμπειρος άσος κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με γυριστό

• 22:18
    16'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό

Γύρισμα του Τσιμίκα από τ' αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλη την άμυνα της Ντουντελάνζ, με τον Πρεμπέ να μην αντιδράει καλά, ο Φορτούνης έκανε συρτό σουτ και νίκησε τον κίπερ των φιλοξενούμενων

• 22:11
    6'

Έπειτα από σουτ του Καμαρά, ο Βασίλης Τοροσίδηςμε τακουνάκι άλλαξε πορεία στην μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα. Ήταν εξουδετερωμένος ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων που είχα κάνει κακή έξοδο.

• 22:10
    1'

Ξεκίνησε το ματς

• 19:50

Οι "ερυθρόλευκοι" θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη, έτσι ώστε να εκμεταλλευτούν ενδεχόμενο στραβοπάτημα της Μίλαν στην έδρα της Μπέτις και να την προσπεράσουν (σε ήττα των "ροσονέρι).