LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα (15:00, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 17/12/17 - 16:51

Μετά και το στραβοπάτημα της ΑΕΚ με τον Απόλλωνα, ο Ολυμπιακός έχει τη μεγάλη ευκαιρία με νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα ν' αναδειχθεί πρωταθλητής χειμώνα.

45': Μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός και ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκονται στο 0-0, χωρίς να έχει δημιουργηθεί κάποια μεγάλη φάση, μπροστά στις δυο εστίες.

Με νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα (15:00, Novasports2), το σύνολο του Τάκη Λεμονή προσπερνά πλέον την Ένωση (που έμεινε στο 0-0 το απόγευμα του Σαββάτου κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης) και κάνει Πρωτοχρονιά στο ρετιρέ της βαθμολογίας...

Μια ήττα και πέντε ισοπαλίες (όλες με σκορ 1-1) στα τελευταία έξι ματς σε όλες τις διοργανώσεις για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη...

1-0
ΠΑΣ Γιάννινα
  • 16:51
    93'
    Λήξη του αγώνα

Ο Ολυμπιακός με το τέρμα του Μάριν στο 63' επικράτησε με 1-0 του μαχητικού ΠΑΣ Γιάννινα και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας! Ακολουθεί αναλυτικό κείμενο

• 16:47
    90'

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

• 16:44
    88'
    Αλλαγή και για τον ΠΑΣ

Ο Νικολιάς αντί του Μανθάτη

• 16:44
    88'
    Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Ο Σισέ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Ζιλέ παίρνει τη θέση του

• 16:41
    85'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Σισε πήρε την κεφαλιά αλλά ο Γιαννίκογλου έδιωξε.

• 16:39
    84'
    Αλλαγή για τον ΠΑΣ

Στη θέση του Σκόνδρα πέρασε ο Βιντάλ

• 16:38
    82'

Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα

• 16:37
    79'

Γύρισμα του Πάρντο από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Γιαννίκογλου

• 16:34
    77'

Στη θέση του Χαλκιαδάκη πέρασε ο Μπετρά

• 16:33
    76'

Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό

• 16:33
    74'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Στη θέση του Ανσαριφάρντ πέρασε ο Τζούρτζεβιτς

• 16:33
    73'
    Δοκάρι για τον Ολυμπιακό και στη συνέχεια γκολ που κακώς δεν μέτρησε

Ο Οτζίτζα βρήκε εξαιρετικά τον Ανσαριφάρντ ο οποίος σημάδεψε το οριζόντιο του Γιαννίκογλου και στη συνέχεια η μπάλα έσκασε εντός εστίας. Ο διαιτητής και ο βοηθός δεν το είδαν

• 16:25
    68'

Σουτ του Ανσαριφάρντ από πλάγια θέση η μπάλα άουτ. Πριν από αυτή τη φάση ο Οφόε, μάρκαρε χρησιμοποιώντας τον αγκώνα του και χτύπησε τον Λίλα και κακώς δεν πήρε την κίτρινη κάρτα

• 16:22
    64'

Κίτρινη κάρτα στον Κόντε για μαρκάρισμα στον Ρομαό

• 16:19
    63'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός!

Ο Μάριν το πήρε πάνω του! Βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

• 16:14
    57'

Ο Πάρντο αντί του Ταχτσίδη

• 16:11
    56'

Αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους, αλλά ο Μάριν δεν έκανε σωστή σέντρα. Πρώτη φορά που βρήκαν οι παίκτες του Ολυμπιακού ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκαν

• 16:11
    55'

Κακό γύρισμα του Σισέ, προς τον Προτό, ο οποίος δεν πρόλαβε και ο ΠΑΣ κέρδισε κόρνερ

• 16:10
    50'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Ο Οτζίτζα πέρασε καταπληκτικά στον Ανσαριφάρντ, αλλά αυτός με σουτ από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ

• 16:05
    48'
    Φωνές των παικτών του Ολυμπιακού για έμμεσο.

Ο Μαυροπάνος γύρισε με το πόδι την μπάλα στον Γιαννίκογλου, ωστόσο, δεν ήταν σκόπιμο και ο διαιτητής άφησε σωστά το ματς να συνεχιστεί

• 16:03
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

• 15:47
    46'
    Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΣ στο Φάληρο

• 15:45
    46'

Κίτρινη κάρτα στον Λίλα

• 15:45
    45'

Ο Μάριν άνοιξε στον Φορτούνη, ο οποίος δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Γιαννίκογλου μπλόκαρε εύκολα το χλιαρό σουτ που επιχείρησε

• 15:44
    40'

Κίτρινη στον Σισέ, ο οποίος πάτησε τον Λίλα. Σωστή

• 15:40
    37'

Έχει παγώσει τον ρυθμό του ματς ο ΠΑΣ, που στέκεται άψογα μέχρι στιγμής και δεν απειλείται. Οι ερυθρόλευκοι έχουν την κατοχή, όμως δεν μπορούν να "ανοίξουν" την αντίπαλη άμυνα

• 15:32
    29'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

O Φορτούνης βρέθηκε στην περιοχή από πλάγια θέση έκανε ωραίο γύρισμα, ωστόσο η μπάλα πέρασε. Θα μπορούσε να τελειώσει και μόνος του τη φάση

• 15:28
    25'

Κίτρινη κάρτα στον Μάριν για θέατρο. Ο Μαυροπάνος δεν του έκανε κάτι, ωστόσο, δεν ήταν θέατρο, αφού τα πόδια τους μπερδεύτηκαν

• 15:24
    22'

Μακρινό σουτ του Μανθάτη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ. Θα μπορούσε να κάνει καλύτερη επιλογή ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ.

• 15:20
    19'

Ο Ένχελς πάτησε τον Κόντε έξω από την περιοχή σε πλάγια θέση. Ο διαιτητής και ο βοηθός δεν το είδαν και στη συνέχεια έδωσαν φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού επειδή ο παίκτης του ΠΑΣ έπιασε την μπάλα με το χέρι του μετά την πτώση του στο χορτάρι.

• 15:17
    16'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα κόντραρε στο τείχος κι έφυγε λίγο πάνω απ'την εστία

• 15:12
    11'

Από μία κίτρινη σε Ταχτσίδη και Μπέριο. Έπρεπε να δεχτεί και ο Ρομαό, ο οποίος έσπρωξε τον αμυντικό του ΠΑΣ μετά από ένα φάουλ που του έκανε

• 15:07
    5'

Κεφαλιά του Σισέ έπειτα από κόρνερ η μπάλα πέρασε άουτ. Υπάρχουν αρκετά νεύρα ανάμεσα στον στόπερ των ερυθρόλευκων και τον Μπέριο