LIVE: Ολυμπιακός-Πλατανιάς 5-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Πλατανιάς (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 05/11/17 - 16:55

Στο "Γ. Καραϊσκάκης", ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Πλατανιά, στην αυλαία του σημερινού προγράμματος, για τη 10η αγωνιστική της Super League (15:00, Novasports 2HD).

2': Πολύ νωρίς στο ματς, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Πάρντο!

19': Δεύτερο γκολ για τους "ερυθρόλευκους", με τον Μποτία να νικά τον Κοκκαλά με καρφωτή κεφαλιά!

32': Σκοράρει ξανά ο Ολυμπιακός, αυτή τη φορά με τον Σισέ, μετά από κόρνερ του Μάριν!

Ημίχρονο: Με μεγάλο όπλο του τις στημένες φάσεις και τη δυνατότητα των Μποτία και Σισέ που έχουν σκοράρει για το 2-0 και το 3-0 αντίστοιχα, ο Ολυμπιακός καταφέρνει να καθαρίσει το ματς πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο

68': Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανσαριφάρντ, ο Ολυμπιακός προηγείται πλέον με 4-0 του Πλατανιά.

88': Με κοντινό Πλασέ, ο Παπανικολάου μείωσε για τον Πλατανιά, σε 4-1!

90': Ξανά ο Πάρντο, από ασίστ του Ανσαριφάρντ, γράφει το 5-1!

Ο Ολυμπιακός είναι στην 5η θέση με 14 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να μειώσει τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται μπροστά του.

Από την άλλη μεριά, ο Πλατανιάς είναι σε κακή αγωνιστική κατάσταση έχοντας μόλις 6 βαθμούς σε 9 αγωνιστικές και είναι στην τελευταία θέση. Αυτή η πορεία μάλιστα κόστισε στον Γιώργο Παράσχο τη θέση του.

5-1
Πλατανιάς
Πλατανιάς
  • 16:55
    93'
    Λήξη της αναμέτρησης

Ο Ολυμπιακός επικρατεί 5-1 του Πλατανιά, σε μία από τις πιο πειστικές του εμφανίσεις μέσα στη σεζόν.

• 16:52
    Καθυστερήσεις

3 λεπτά ο επιπλέον χρόνος...

• 16:51
    90'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Κι άλλο τέρμα για τον Ολυμπιακό

Χτυπάει ξανά ο Πάρντο! Δεύτερο γκολ του Κολομβιανού που διαμορφώνει το 5-1! Ασίστ ο Ανσαριφάρντ και ο Πάρντο με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κοκκαλά

• 16:49
    88'
    ΓΚΟΟΟΛ!!! Μειώνει ο Πλατανιάς

Το γκολ της τιμής από τον Πλατανιά! Ο Ενσικουλού έκανε ό,τι ήθελε από αριστερά περνώντας τόσο τον Φιγκέιρας όσο και τον Σισέ, έδωσε την μπάλα στον Παπανικολάου που με πλασέ έκανε το 4-1

• 16:42
    82'

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα

• 16:36
    76'
    Αλλαγή για τον Πλατανιά

Εκτός ο Ντικαμονά, μέσα ο Πριντέτα

• 16:32
    72'

Σουτ του Μπούντνικ, μπλόκαρε ο Προτό

• 16:32
    72'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Εκτός ο Οφόε, μέσα ο Φορτούνης

• 16:32
    70'

Εκτός ο Βάντερσον, μέσα ο Παπανικολάου

• 16:29
    68'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Τέταρτο τέρμα για τον Ολυμπιακό

Μετά το πέναλτι που κέρδισε ο Κούτρης, ο Ανσαριφάρντ με τέλεια εκτέλεση έκανε το 4-0 για τον Ολυμπιακό!

• 16:23
    64'

Δυνατό σουτ του Κούτρη, σε κόρνερ έδιωξε ο Κοκκαλάς

• 16:21
    61'
    Φάση για τον Πλατανιά

Εκτέλεση φάουλ του Μπούντνικ, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από την εστία του Προτό

• 16:18
    58'

Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού

• 16:18
    56'

Κίτρινη κάρτα στον Κρος για φάουλ στον Ρομαό

• 16:13
    53'

Σουτ του Ταχτσίδη από διαγώνια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Κοκκαλάς

• 16:09
    46'

Ο Νικολάου στη θέση του Μποτία

• 16:08
    46'
    B' ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

• 15:51
    46'
    Ημίχρονο στο Φάληρο

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 3-0 του Πλατανιά, στο καλύτερο φετινό του, πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ οι Πάρντο (2'), Μποτία (19') και Σισέ (32').

• 15:48
    44'

Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό, που συμπληρώνει 4

• 15:47
    42'

Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για τράβηγμα στην περιοχή, πριν εκτελέσει το κόρνερ ο Μάριν

• 15:37
    32'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Κι άλλο γκολ για τον Ολυμπιακό

Συνεχίζεται η... βροχή των γκολ στο "Γ. Καραϊσκάκης"! Εκτέλεση κόρνερ από τον Μάριν, πιο ψηλά από όλους ο Σισέ, που με εντυπωσιακό άλμα και δυνατή κεφαλιά κάνει το 3-0.

• 15:34
    28'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Καλή αντεπίθεση των "ερυθρολεύκων", ο Οφόε στην προσπάθειά του να κάνει κοντρόλ έβγαλε... πάσα στον Ανσαριφάρντ, το πλασέ του Ιρανού όμως δεν ήταν εύστοχο, με την μπάλα να περνά άουτ

• 15:33

Το επίμαχο πανό, των φίλων του Ολυμπιακού

dddd

• 15:31

Οι φίλοι του Ολυμπιακού, πριν την έναρξη της αναμέτρησης και συγκεκριμένα όταν οι παίκτες του Πλατανιά βγήκαν για ζέσταμα, μόλις τους είδαν τους υποδέχθηκαν με υβριστικά συνθήματα και τους πέταξαν ψεύτικα χαρτονομίσματα

Λιγοστοί οπαδοί κατέβηκαν στο γήπεδο και άρχισαν να χτυπούν τις πινακίδες πίσω από την εστία του Κοκκαλά

γδγδ

• 15:29
    24'

Εκτός ο Πλιάτσικας, μέσα ο Ντικαμονά

• 15:24
    19'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Δεύτερο γκολ για τον Ολυμπιακό

"Καθαρίζει" το παιχνίδι ο Ολυμπιακός! Σέντρα του Μαρίν από τα αριστερά, ο Μποτία έρχεται με δύναμη από το ύψος του πέναλτι και με καρφωτή κεφαλιά διευρύνει το προβάδισμα του Ολυμπιακού επί του Πλατανιά!

• 15:16
    12'

Μονόλογος του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, που έχει μετουσιωθεί και σε γκολ του Πάρντο

• 15:08
    2'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Ιδανικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό!

Ανοίγει το σκορ ο Ολυμπιακός! Ο Οφόε βρίσκει από τα αριστερά στην κίνηση τον Κούτρη, έκανε τη σέντρα, ο Βάντερσον δεν έδιωξε την μπάλα, αντίθετα την έστρωσε στον Κολομβιανό για το 1-0!

• 15:04
    1'
    Έναρξη

Σέντρα με τέσσερα λεπτά καθυστέρηση από την προγραμματισμένη ώρα

• 15:01

Ο διαιτητής έχει ζητήσει να κατεβούν κάποια πανό από οπαδούς του Ολυμπιακού...

• 15:00

Όλα έτοιμα για το ξεκίνημα. Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

• 14:59

Περίπου 10.000 θεατές στο γήπεδο...

• 14:59

Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας), Α' βοηθός: Ιορδάνης Απτοσόγλου (Αθηνών), Β' βοηθός:Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής). 4ος διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας). Παρατηρητής διαιτησίας: Γεώργιος Ταπραντζής (Αιτ/νιας)

• 14:59

Πλατανιάς: Κοκκαλάς - Στάθης, Πλιάτσικας, Στάμου, Βάντερσον - Κρος, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης – Ενσικουλού, Μπούντνικ, Κοροβέσης

Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κασωτάκης, Δεβέσα, Πριντέτα, Δημούτσος, Ντικαμονά, Παπανικολάου, Γκρζέλτσακ

• 14:59

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Προτό - Φιγκέιρας, Μποτία, Σισέ, Κούτρης - Ρομαό, Ταχτσίδης - Πάρντο, Οφόε, Μάριν - Ανσαριφάρντ

Στον πάγκο: Καπίνο, Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς, Ελαμπντελαουί, Μαρτίνς, Καρσελά, Νικολάου