LIVE: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 09/12/17 - 21:30

Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται στο Αγρίνιο με στόχο να πετύχει την πέμπτη συνεχόμενη νίκη που θα τον ανεβάσει, έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Πειραιώτες ολοκλήρωσαν τις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις με την ήττα από την Γιουβέντους και τώρα στρέφουν την προσοχή στις εγχώριες υποχρεώσεις.

Ο Τάκης Λεμονής πήρε μαζί του τον Σεμπά παρά το γεγονός ότι την Τρίτη έφυγε δυσαρεστημένος που έγινε αλλαγή, ενώ στην Αθήνα έμειναν οι Βούκοβιτς, Μπεν και Εμενίκε.

Ο Παναιτωλικός από την πλευρά του προέρχεται από την ισοπαλία στην Λαμία έχοντας πολλά παράπονα για την διαιτησία. Ο Μάκης Χάβος δεν υπολογίζει τους Λόπες, Παρρά, Χαντάκια, Μπράβο και τον τιμωρημένο Μπεχαράνο.

Παναιτωλικός
1-4
  • 21:30
    94'
    Λήξη του αγώνα.

Χάρη στους Φορτούνη-Ανσαριφάρντ, ο Ολυμπιακός περνάει από το Αγρίνιο, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 του Παναιτωλικού

• 21:22
    91'
    Κι άλλο γκολ για τον Ολυμπιακό

Ωραία σέντρα από τα δεξιά του Ομάρ, ο Τζούρτζεβιτς πιάνει υπέροχη κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Παναιτωλικού και νικά τον Κυριακίδη για το... κερασάκι στη τούρτα.

• 21:14
    82'

Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Τσέναμο στον πάγκο του Παναιτωλικού

• 21:10
    80'
    Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό

Ο Προτό λέει "όχι" στον Ρόσα από κοντά (κι ενώ ο Σισέ δεν μπόρεσε να απομακρύνει σε πρώτο χρόνο), ο άσος του Παναιτωλικού παίρνει το ριμπάουντ, αλλά σημαδεύει στο καπάκι το δοκάρι του Βέλγου τερματοφύλακα και χάνεται η διπλή τεράστια ευκαιρία των γηπεδούχων για να πάμε σε... θρίλερ.

• 21:06
    76'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Ο Τζούρτζεβιτς περνάει στον αγωνιστικό χώρο αντί του Ανσαριφάρντ, που είναι... από κοινού MVP με τον Φορτούνη.

• 21:05
    74'
    Αλλαγή για τον Παναιτωλικό

Ο Μαρκόφσκι μπαίνει αντί του Μοράρ, στην προσπάθεια του Μάκη Χάβου να ζωηρέψει την επίθεση της ομάδας του.

• 21:02
    69'
    Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Ο Κούτρης αντιμετωπίζει μικροπρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Φιγκέιρας

• 21:02
    67'
    Αλλαγή για τους Αγρινιώτες

Μέσα ο Κλέσιο, έξω ο Μαρινάκης

• 20:58
    66'
    Τρίτο γκολ για τον Ολυμπιακό!

Λάθος του Μόρα που στην προσπάθειά του να γυρίσει πίσω στον Κυριακίδη, δίνει... ασίστ στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον πορτιέρε του Παναιτωλικού, τον περνά και σε κενή εστία, κάνει το 1-3.

• 20:53
    62'
    ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Εξαιρετική κάθετη του Οφόε στον κενό χώρο για τον Ανσαριφάρντ, τρομερή κίνηση του Ιρανού που απέφυγε τον Μόρα με εκπληκτική προσποίηση, στη συνέχεια έδωσε στον Φορτούνη κι αυτός από κοντά, τελείωσε τη φάση για το 1-2.

• 20:51

Λείπει η καλή τελική πάσα στον Ολυμπιακό για να φανεί πραγματικά απειλητικός προς την εστία του Κυριακίδη

• 20:50
    57'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Βαθιά μπαλιά του Οφόε για τον Κούτρη, στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, ο αριστερός μπακ του Ολυμπιακού βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων του είπε "όχι"!

• 20:46
    52'

Κίτρινη κάρτα στον Ταχτσίδη που πάτησε το πόδι αντιπάλου του

• 20:46
    46'

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

• 20:22
    45'
    Ημίχρονο στο Αγρίνιο

Παναιτωλικός και Ολυμπιακός είναι στο 1-1. Ο Φορτούνης άνοιξε νωρίς το σκορ, οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν με το... εντυπωσιακό αυτογκόλ του Ένγκελς.

• 20:15
    40'

Αψιμαχία μεταξύ των παικτών, από μία κίτρινη σε Ντίας και Φορτούνη

• 20:15
    39'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Μάριν-Ανσαριφάρντ συνδυάζονται ωραία, ο Γερμανός εξτρέμ σουτάρει από κοντινή και πλάγια θέση, αλλά σημαδεύει άουτ! Θα μπορούσε να δώσει ξανά στον Ιρανό (ο οποίος βέβαια είχε αντίπαλο "πάνω' του), αλλά ο Μάριν προτίμησε να τελειώσει μόνος του τη φάση.

• 20:10
    38'
    Φάση για τον Ολυμπιακό.

Ο Ομάρ "μπουκάρει" στην περιοχή του Παναιτωλικού, δεν σουτάρει και προτιμά να γυρίσει παράλληλα, αλλά ο Ανσαριφάρντ δεν μπορεί να γίνει κάτοχος της μπάλας και να σουτάρει, με την άμυνα των γηπεδούχων να διώχνει

• 20:07
    35'

Κίτρινη κάρτα στον Σισέ για μαρκάρισμα στον Ντίας

• 20:07

Παρά τα δύο γκολ ως τώρα, το ματς δεν έχει γενικά φάσεις

• 20:01
    27'
    ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!!!

Ο Ρόσα σέντραρε από τα αριστερά, ο Ένγκελς θέλησε να διώξει, αλλά άθελά του... κρέμασε τον Προτό κι έγραψε το 1-1.

• 19:55
    23'
    Φάση του Παναιτωλικού

Ο Μοράρ βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, σούταρε από κοντά και πλάγια θέση, αλλά ο Προτό είχε κλείσει τη γωνία του και παραχώρησε κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο.

• 19:51
    17'

Φορτούνης-Ανσαριφάρντ συνδυάζονται ωραία, ο Ιρανός θέλει να σουτάρει μέσα από την περιοχή των γηπεδούχων, αλλά ο Μιχάι βάζει το σώμα του και σώζει

• 19:46
    15'

Πάρντο και Ταχτσίδης πήγαν να παίξουν το 1-2 για να βγει απέναντι στον Κυριακίδη ο Κολομβιανός, αλλά έκοψε η άμυνα του Παναιτωλικού

• 19:39
    6'
    ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!

Πολύ ωραία κίνηση του Μάριν στον άξονα, βγάζει την κατάλληλη στιγμή για τον Φορτούνη, που έκανε το... κόψιμο στην περιοχή του Παναιτωλικού και αφού κοντρόλαρε, πλάσαρε στην κίνηση για το 0-1