LIVE: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος (19:00, ΕΡΤ & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 16/12/18 - 21:15

Με σκόρερ τον Μακέντα και «ήρωα» τον Διούδη, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου στο ΟΑΚΑ, στο σπουδαιότερο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Super League, και έμεινε μόνος στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ιταλός επιθετικός πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο 24΄, πριν αποχωρήσει τραυματίας στο ημίχρονο, ενώ ο 25χρονος τερματοφύλακας απέκρουσε πέναλτι του Κουλούρη στο 63΄ και κράτησε το «τρίποντο» για την ομάδα του.

Οι Περιστεριώτες, που είχαν και δύο δοκάρια με τον Γιαννούλη και τον Μπουσούλατζιτς (το δεύτερο στην εκπνοή), γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους στο φετινό πρωτάθλημα (πρώτη εκτός έδρας) και υποχώρησαν στην τρίτη θέση.

Παναθηναϊκός
1-0
Ατρόμητος
Ατρόμητος
  • 21:02
    96'

Λήξη της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 1-0 του Ατρομήτου στο ΟΑΚΑ. Αποθέωση από τον κόσμο των "πρασίνων".

• 21:01
    96'
    Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο

Ο Μπουσούλατζιτς έκανε το σουτ από πάσα του Χατζηισαΐα και η μπάλα βρήκε τη συμβολή των δοκαριών.

• 20:57
    92'

Κοκορομαχία με Δώνη και Σάκιτς. Από μία κίτρινη στους δύο παίκτες

• 20:49
    84'
    Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό

Παραλίγο να κρεμάσει τον Μέγερι από το κέντρο ο Δώνης

• 20:47
    83'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Εκτός ο Χατζηγιοβάνης, μέσα ο Τζανδάρης

• 20:47
    82'
    Νέα φάση για τον Ατρόμητο

Ο Ενσικουλού από αριστερά, γύρισε την μπάλα, κανείς δεν την πρόλαβε και καταλήγει άουτ

• 20:45
    81'

Κίτρινη στον Κουλούρη

• 20:39
    75'

Ο Διούδης αποκρούει εξ επαφής το σουτ του Κουλούρη από κοντά!

• 20:31
    67'

Πούγγουρας αντί Χατζηθεοδωρίδη

• 20:31
    66'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Ούμπιδες  αντί Νάτσου.

• 20:27
    63'

Αποκρούει ο Διούδης! Ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού νικά τον Κουλούρη και κρατά το 1-0!

• 20:26
    62'

Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο Κολοβέτσιος μαρκάρει τον Μπουσούλατζιτς. Αυστηρή απόφαση!

• 20:22
    56'
    Φάση για τον Παναθηναϊκό

Αντεπίθεση και σουτ του Μπουζούκη, από θέση μεσα αριστερά, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μέγερι

• 20:08
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε η επανάληψη;

• 20:08

Στη θέση του τραυματία Μακέντα, ο Αργύρης Καμπετσής

• 19:51
    45'

Μετά τα πρώτα 45' ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του Ατρομήτου με το τέρμα του Φεντερίκο Μακέντα.

• 19:49

Πεσμένος στο έδαφος ο Μακέντα, που δείχνει να υποφέρει

• 19:45
    38'

Νέα επέλαση, αυτή τη φορά από τον Χατζηγιοβάνη από αριστερά, που δεν πασάρει, δεν σουτάρει και περνάει ανεκμετάλλευτη μια ακόμα καλή φάση για τον Παναθηναϊκό

• 19:42
    37'
    Φάση για τον Ατρόμητο

Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Βασιλακάκη, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Κολοβέτσιο και απομακρύνεται

• 19:41
    36'

Ο Γιόχανσον μπήκε στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε να πλασάρει ή έστω να πασάρει και έτσι χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία για το 2-0!

• 19:28
    24'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Κάτσε βγάζει εκπληκτική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ατρομήτου, ο Μακέντα κατεβάζει φανταστικά τη μπάλα και με όμορφο πλασέ ανοίγει το σκορ!

• 19:24
    20'

Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Γιαννούλη, λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη και απομακρύνεται!

• 19:21
    18'

Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για φάουλ στον Νάτσο

• 19:14
    11'

Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, κεφαλιά του Μακέντα αλλά αδύναμη, η μπάλα στα χέρια του Μέγερι.

• 19:03
    1'