LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός (15:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 16/02/20 - 16:59

Ο αποκλεισμός στο Κύπελλο Ελλάδας από τον ΠΑΟΚ, δεν φάνηκε να επηρεάζει τον Παναθηναϊκό που επικράτησε άνετα στο ΟΑΚΑ του Παναιτωλικού με 3-1 για την 24η αγωνιστική. Περισσότερα ΕΔΩ.

Παναθηναϊκός
3-1
Παναιτωλικός
  • 16:56

Νικητής ο Παναθηναϊκός, με 3-1 επί του Παναιτωλικού

• 16:56
    91'
    ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό

Ο Ντάουντα νικάει τον Πούγγουρα στον αέρα με κεφαλιά πετυχαίνοντας το γκολ της... τιμής για την ομάδα του!

• 16:48
    81'

Ο Μακέντα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από ωραία συνεργασία με τους Αγιούμπ και Ζαχίντ, το γκολ δεν μετρά όμως αφού ο Ιταλός ήταν οφσάιντ.

• 16:47
    81'

Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο

• 16:47
    80'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Έξω ο Κουρμπέλης, μέσα ο Νάγκι

• 16:36
    73'

Κίτρινη κάρτα στον Μαλή

• 16:36
    72'
    Αλλαγή για τον Παναιτωλικό

Φυτόπουλος αντί Ρόσα

• 16:35
    70'

Ωραία συνεργασία του Ζαχίντ με τον Αγιούμπ, ποπυ βγήκε τετ α τετ με τον Φερνάντεθ αλλά ο Μαλής τον πρόλαβε και παραχώρησε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο

• 16:30
    66'

Κίτρινη κάρτα στον Δώνη

• 16:25
    60'

Ο Βαγιαννίδης δίνει τη θέση του στον Αγιούμπ

• 16:23
    59'

Ο Μιμίτο αντί του Άλβαρες

• 16:23
    58'

Ο Ντουάρτε αντικαθιστά τον Μουνιέ, που χειροκροτείται

• 16:17
    53'

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Διούδη να αποκρούει το σουτ του Κέβιν

• 16:15
    49'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μακέντα σκοράρει από την άσπρη βούλα, στέλνοντας τη μπάλα κάτω από το σώμα του Φερνάντεθ που έπεσε πάντως σωστά!

• 16:11
    48'

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, μετά την καθαρή ανατροπή του Χατζηγιοβάνη από τον Μαλή

• 16:08
    46'

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα

• 15:59

Πρόσωπο... κλειδί για τον Παναθηναϊκό ο Βαγιαννίδης, καθώς, με γκολ και ασιστ στο ντεμπούτο του, ο νέος ειναι ωραίος και οδηγει την ομάδα του προς το παρόν στη νίκη επι του Παναιτωλικού με 2-0, έχοντας αφήσει θετικές εντυπώσεις στο πρώτο ημίχρονο

• 15:51
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Παναιτωλικού με 2-0.

• 15:45
    40'

Ο Βαγιαννίδη πασάρει στον Ζαχίντ από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, εκείνος «αδειάζει» τον Μαλη και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία, νικάει τον Φερνάντεθ, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του!

• 15:44
    38'
    Τεράστια φάση για τον Παναιτωλικό!

Ο Μουνιέ βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, αλλά ο δεύτερος αποκρουει με τα πόδια!

• 15:44
    37'

Νέα πολύ καλή στιγμη για τους γηπεδούχους, με τον Χατζηθεοδωρίδη να σουταρει από θέση μέσα αριστερά, αντί ενδεχομένως να πασάρει στο δεύτερο δοκάρι, και τον Φερνάντεθ να αποκρούει με γροθιές

• 15:37
    33'
    Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό!

Νέο γέμισμα του Ζαχίντ από την δεξιά πλευρά, ο Δώνης κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει άουτ

• 15:37

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά, όπου ο Παναιτωλικός πίεσε ψηλά και κράτησε μπάλα όσο μπορούσε, ο Παναθηναϊκός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Έφτιαξε μια φαση από συνδυαστικό ποδόσφαιρο και στην δεύτερη του σκόραρε με τον Βαγιαννίδη να κυνηγάει τη φάση και να δικαιώνεται! Πάντως, το ματς συνεχίζει να έχει αρκετά λάθη εκατέρωθεν, ενώ η συνεργασία των Νούνες-Πούγγουρα δείχνει επίσης προβληματική

• 15:26
    23'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Αποστολάκης εκτέλεσε το πλάγιο από τα δεξιά, ο Βαγιαννίδη πάσαρε στον Κουρμπέλη, εκείνος έκανε το γύρισμα πάνω στην τελική γραμμή, ο Σίεστεντ δεν μπόρεσε να διώξει και ο Βαγιαννίδης τσίμπησε την μπάλα, στέλνοντάς την στα δίχτυα του Φερνάντεθ, σκοράροντας στο ντεμπούτο του!

• 15:23
    20'

Πρόβλημα στον Παναθηναϊκό στο κέντρο της άμυνας με Πούγγουρα και Νούνες, δεν βοηθάει πολύ ο Κουρμπέλης στη δημιουργία ως τώρα

• 15:20
    18'

Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα στα χέρια του Φερνάντες

• 15:19
    18'

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, παίρνει τον έλεγχο της αναμέτρησης ο Παναθηναϊκός

• 15:14
    11'

Πιέζουν ψηλά οι Αγρινιώτες και αυτό είναι πρόβλημα για τους «πράσινους».

• 15:14
    10'

Κλείσαμε δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ, από τον Παναθηναϊκό προς το παρόν το μόνο που έχουμε δει είναι αρκετά λάθη

• 15:13
    9'

Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να κάνουν παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία

• 15:11
    8'

Εκτέλεση φάουλ, προσπάθησε ο Παναιτωλικός να γεμίσει προς την περιοχή του Παναθηναϊκού, τελικά η μπάλα άουτ

• 15:09
    6'

Μπαίνει ο Νούνες στη θέση του Κολοβέτσιου

• 15:09

Θα τον καλύψει ο Κουρμπέλης στο κέντρο της άμυνας και μάλλον θα έχουμε αλλαγή.

• 15:09

Ο Νούνες κάνει ζέσταμα.

• 15:09

O Κολοβέτσιος φαίνεται να έχει πρόβλημα, πονάει στο αριστερό του γόνατο.

• 15:05
    1'

Έναρξη στην αναμέτρηση!

• 14:51

Οι δύο σημερινοί αντίπαλοι παίζουν το 20ο παιχνίδι στην ιστορία τους στην Α’ Εθνική/Super League 1. Έφεραν «λευκή» ισοπαλία στο Αγρίνιο στον πρώτο γύρο, κάτι που σημαίνει ότι ο Παναιτωλικός δεν σκόραρε για πέμπτο επίσημο παιχνίδι εναντίον του Παναθηναϊκού

• 14:47

«Τσουχτερό» το κρύο στο ΟΑΚΑ, που έχει λιγοστό κόσμο αυτή την ώρα.

• 14:47

Οι παίκτες του ΠΑΟ αποσύρονται στα αποδυτήρια του γηπέδου, για τις τελευταίες οδηγίες από τον Γιώργο Δώνη...

• 14:47

Τα «καναρίνια» είναι η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη εκτός έδρας, και έχει πάρει μόλις τρεις βαθμούς, στη Λαμία, την Ξάνθη και την Λάρισα με ισοπαλίες. Παράλληλα, δεν έχουν νίκη στα 12 τελευταία ματς επεκτείνοντας από πέρσι

• 14:47

Ο Παναιτωλικός έχει πετύχει 18 τέρματα και μόνο η Λαμία και ο Πανιώνιος έχουν σημειώσει λιγότερα. Έχει βάλει δέκα γκολ στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, έχοντας σκοράρει στα επτά από αυτά. Στα 15 πρώτα παιχνίδια του είχε πετύχει μόλις οκτώ τέρματα!

• 14:47

Έχουν χάσει πάντως μόνο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια, αλλά ταυτόχρονα έχουν κερδίσει και μόλις ένα από τα έξι τελευταία ματς, ενώ μετρούν τρεις ισοπαλίες στο διάστημα αυτό

• 14:47

Μέχρι τις καθυστερήσεις οι Αγρινιώτες κρατούσαν τη νίκη με το Βόλο, αλλά ισοφαρίστηκαν σε 1-1. Δεν μπόρεσαν έτσι να πάρουν δύο ακόμα βαθμούς στο δύσκολο έργο να πλησιάσουν την 12η θέση

• 14:46

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γεώργιος Κομίνης του Συνδέσμου Θεσπρωτίας ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας

• 14:46

Επίσης το τέρμα που πέτυχε ο Αργεντινός επιθετικός της ΑΕΚ σταμάτησε ένα σερί εννέα αγώνων, όπου ο ΠΑΟ δεν είχε δεχτεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα είχε να βρεθεί πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο από το παιχνίδι του πρώτου γύρου με την «Ένωση», όταν έχανε 2-0, αλλά νίκησε με 3-2.

• 14:46

Παράλληλα, το γκολ του Αραούχο σταμάτησε ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς να δεχτεί γκολ, ενώ είναι μόλις το δεύτερο που δέχεται στα οκτώ τελευταία παιχνίδια. Το άλλο από τον Ολυμπιακό

• 14:46

Μετά από πέντε νίκες στη σειρά, με τελευταία αυτή επί του ΠΑΟΚ, το «τριφύλι» δεν κατάφερε να συνεχίσει την αλματώδη πορεία του. Έχασε από την ΑΕΚ, σε ένα παιχνίδι ανάμεσα στα δύο του Κυπέλλου με τον «δικέφαλο του Βορρά», τα οποία επίσης έχασε κα αποκλείστηκε

• 14:46

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, για την 24η αγωνιστική της Super League 1, στο ΟΑΚΑ