LIVE: ΠΑΟΚ-Αϊντχόφεν 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Αϊντχόφεν (19:55, Cosmote Sport HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 05/11/20 - 22:42

Με την «σφραγίδα του Πάμπλο Γκαρσία! Ο Ουρουγουανός τεχνικός έβαλε Τζόλη και Σφιντέρσκι στο ημίχρονο, ο τραγικός ΠΑΟΚ του πρώτου μέρους μεταμόρφωθηκε και πέταγε φωτιές, γυρνώντας το εις βάρος του 1-0 για το εμφατικό 4-1 επί της Αϊντχόφεν!

ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 4-1 την Αϊντχόφεν, πραγματοποιώντας απίστευτο δεύτερο μέρος και γυρνώντας από το 1-0 του 20ου λεπτού! Δύο γκολ ο Ζίφκοβιτς, από ένα Τζόλης και Σβαμπ, ο Ζάχαβι είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι!

• 21:42
    90'

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 21:38
    84'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Ζίφκοβιτς, ο Μουργκ

• 21:37
    80'
    Δύο αλλαγές για την Αϊντχόβεν

Στη θέση του Σανγκαρέ ο Λεντέσμα και στη θέση του Γκέτσε, ο Σαϊμπάρι

• 21:33
    80'

Στη θέση του Ελ Καντουρί, ο Τσιγγάρας

• 21:26
    72'

Ο Τζόλης δεν μπορεί από κοντά να σκοράρει με προβολή, ακόμη μία φάση για τον ΠΑΟΚ

• 21:25
    71'

Λύρατζης αντι Γιαννούλη

• 21:19
    66'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Νέα ταχύτατη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, με τον Τζόλη να σερβίρει στον Ζίφκοβιτς, ο οποίος στα όρια της περιοχής κάνει μία ωραία προσποίηση και με δυνατό σουτ σκοράρει για δεύτερη φορά στο ματς και τέταρτη συνολικά για την ομάδα του

• 21:11
    58'

Τι κάνει ο ΠΑΟΚ! Ακόμη μία κόντρα-επίθεση για τους γηπεδούχους, ο Τζόλης κουβαλάει την μπάλα για 25 μέτρα, κανείς αντίπαλος δεν πάει πάνω του και ο πιτσιρικάς με άψογο τελείωμα κάνει το 3-1 για τον ΠΑΟΚ!

• 21:09
    55'

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πίεσαν ψηλά, ο Σφιντέρσκι έκλεψε καιέδωσε στον Σβαμπ, αυτός έσπασε για τον Ζίφκοβιτς που έκανε μια υπέροχη ντρίμπλα αρχικά και μετά με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Εμβογκό για το 2-1 και την ανατροπή!

• 21:08
    55'

Καλή στιγμη για τον ΠΑΟΚ, ο Ελ Καντουρί πιάνει το σουτ αλλά ο Εμβογκό έπεσε σωστά και έδιωξε!

• 21:00
    47'

Ο Τζόλης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε καλά με τον Ζίφκοβιτς να πιάνει το σουτ και τον Σβαμπ να βάζει το πόδι του για να σκοράρει. 1-1 ο ΠΑΟΚ πολύ νωρίς, το φέρνει στα ίσα και το παιχνίδι πλέον είναι από την αρχή.

• 20:57
    46'

• 20:56

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες...

• 20:41
    45'
    Ημίχρονο

Η Αϊντχόφεν προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα χάρη στο πέναλτι του Ζάχαβι! Καλύτεροι στα σημεία οι Ολλανδοί, είναι ουσιαστικοί και έχουν πάει το ματς εκεί που θέλουν με τον ΠΑΟΚ να είναι ακίνδυνος και να μην μπορεί να δημιουργήσει!

• 20:39
    43'

Ωραία κάθετη του Ζίφκοβιτς στον Μπίσεσβαρ, αλλά ο Ολλανδός δεν θα προλάβει και ο Εμβογκό θα βγει γρήγορα να μπλοκάρει

• 20:37
    41'
    Μεγάλη φάση για την PSV

Ο Σανγκαρέ έκανε την κάθετη στον Ζάχαβι που έφυγε απέναντι στον Ζάχαβι, αλλά το πλασέ του τελευταίου ήταν πάνω στον Ζίφκοβιτς

• 20:30

Δεν έχει τελική ακόμη στο ματς ο ΠΑΟΚ, ούτε καν υποψία φάσης..

• 20:30

Μετά το 21' και το γκολ της Αϊντχόβεν, δεν έχει γίνει κάποια αξιόλογη φάση στο παιχνίδι

• 20:26
    30'

Έξυπνη σέντρα του Ζίφκοβιτς προς τον Τσόλακ, ο Σανγκαρέ είχε διαβάσει την φάση και έκοψε, παραχωρώντας σε πλάγιο

• 20:22

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς και να βρει χώρους προς την αντίπαλη εστία, αλλά δυσκολεύεται αρκετά και οι επιλογές των παικτών του είναι κάκιστες... Δείχνουν να μην έχουν καθαρό μυαλό οι ποδοσφαιριστές του Πάμπλο Γκαρσία

• 20:17
    21'
    Γκολ για την PSV

Ο Ζάχαβι στέλνει την μπάλα αριστερά και τον Ζίφκοβιτς δεξιά, γράφοντας το 1-0 για τους Ολλανδούς

• 20:16
    20'
    Πέναλτι για την Αϊντχόφεν!

Ο Σβαμπ βρίσκει από πίσω τον Μάλεν, ουσιαστικά τον πατάει και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα! Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ!

• 20:13
    18'

Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο, βρήκε με τον αγκόνα στο πρόσωπο αντίπαλό του

• 20:13

Πρώτο τέταρτο στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Αϊντχόφεν στην Τούμπα. Οι Ολλανδοί έχουν την πρωτοβουλία χωρίς να δημιουργούν ιδιαίτερα προβλήματα στους αντιπάλους τους, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να παίξουν στην κόντρα

• 20:09

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Γρανάδα από το 4ο λεπτό έχει ανοίξει το σκορ, 1-0 κόντρα στην Ομόνοια

• 20:05
    8'

Ο Ζίφκοβιτς κλείνει προς τα μέσα και κάνει το σουτ, αλλά κοντράρει στους παίκτες της Αϊντχόφεν

• 20:00

Συμπληρώθηκε το πρώτο 5λεπτό, κυρίως αναγνωριστικό για τις δύο ομάδες, χωρίς ευκαιρίες.

• 19:55
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 19:48

Πρέπει να πάρει την νίκη σήμερα ο ΠΑΟΚ ώστε να αποκτήσει προβάδισμα για την υπόθεση πρόκριση, αφού την επόμενη αγωνιστική παίζει στην Ολλανδία με την Αϊντχόφεν

• 19:47

Στο άλλο παιχνίδι του Ε' ομίλου, η Ομόνοια υποδέχεται τη Γρανάδα, επίσης στις 19.55.

• 19:43

Ευρωπαϊκό ντεμπούτο για τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο του ΠΑΟΚ, ενώ στο ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία του Δικεφάλου για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, ξεκίνησε με νίκη (3-1, επί του Παναιτωλικού).

• 19:38

Ιδιαίτερο το σημερινό παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ, καθώς είναι το 100ο ευρωπαϊκό του εντός έδρας και αν νικήσει θα είναι η 50η νίκη στην Τούμπα.

• 19:29

Σε λιγότερο από 30 λεπτά θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση.

• 19:23

ΠΑΟΚ και Αϊντχόβεν συνεχίζουν το ζέσταμα στον αγωνιστικό χώρο.

• 19:22

Οι δύο ομάδες έχουν ξανασυναντηθεί τις σεζόν 2000/2001 και 2001/2002  για το τότε Κύπελλο ΟΥΕΦΑ.