LIVE: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (20:30, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 04/03/20 - 23:30

Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, γεμάτο γκολ, φάσεις και ένταση, ο ΠΑΟΚ επικράτησε στο γήπεδο της Τούμπας του Ολυμπιακού με 3-2 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος. Περισσότερα ΕΔΩ.

• 23:00
    71'

Κίτρινη στον Καμαρά

• 23:00
    70'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Γκασπάρ αντί Ομάρ

• 23:00
    69'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πέλκας εκτέλεσε χαμηλά, ο Τζολάκης επέλεξε σωστά να πέσει στην αριστερή του γωνία, αλλά δεν απέτρεψε το γκολ του Πέλκα

• 22:59
    68'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Για χέρι του Σεμέδο μέσα στην περιοχή

• 22:39
    49'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

εφαλιά του Σισέ που δεν είχε παίκτη πάνω του και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί του Πασχαλάκη

• 22:34
    46'
    Β' ημίχρονο

Ξεκίνησε το β' μέρος στην Τούμπα

• 22:34

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

• 22:25

Ο Χασάν (είναι offside ο Βαλμπουενά στο ξεκίνημα) άνοιξε το σκορ στο 3’, ο Γκιγέρμε σκόραρε στο 8’, αλλά οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι έχασε τη συγκέντρωσή της η ομάδα του Μαρτίνς, έκαναν come back με Πέλκας (10’) και Μίσιτς (12’). Μετά το απίθανο πρώτο δωδεκάλεπτο έπεσαν σταδιακά οι ρυθμοί στο παιχνίδι κι είχε αρκετές διακοπές. Ο Ολυμπιακός έχασε σημαντική ευκαιρία στο 45' με κεφαλιά.

• 22:19

Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 2-2.

• 22:14
    43'

Κίτρινη στον Μάτος για μαρκάρισμα πάνω στον Βαλμπουενά

• 22:14
    41'

Σκαστό σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη

• 22:13
    40'

Επίθεση με προϋποθέσεις του ΠΑΟΚ, κάθετη από τον Μαουρίσιο για τον Άκπομ, βγαίνει με τα πόδια και κλείνει το πεδίο του Άγγλου ο Τζολάκης και του παίρνει και το άουτ

• 22:09
    36'

Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, σβήνει η φάση με την εξαιρετική έξοδο του Τζολάκη πάνω στον Πέλκα.

• 22:05

Γκρίνια του κόσμου για τον Πασχαλάκη

• 22:05
    34'

Δυνατό σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, διώχνει ασταθώς ο Πασχαλάκης

• 22:01

Σκληρό μαρκάρισμα του "κιτρινισμένου" Μίσιτς πάνω στον Γκιγέρμε, δείχνει εκνευρισμένος ο Κροάτης στα τελευταία λεπτά

• 21:58

Μικρή ένταση από σε παίκτες των δύο ομάδων. Σηκώθηκε κι ο πάγκος του Ολυμπιακού

• 21:55
    23'

Άστοχη κεφαλιά του Μαουρίσιο, που στη συνέχεια συλλαμβάνεται σε αντικανονική θέση

• 21:55
    21'

Χλιαρό σουτ του Πέλκα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Τζολάκης

• 21:51
    Το offside του Βαλμπουενά στο 0-1 του Ολυμπιακού

πα[οκ

• 21:49

Κακή αντίδραση για τους Πειραιώτες μετά το 0-2, έχασαν εντελώς τη συγκέντρωσή τους και άφησαν... στρέμματα πίσω. Έχει μπει στην εξίσωση και η κερκίδα μετά την ισοφάριση κι ενώ νωρίτερα ήταν παγωμένη

• 21:49

Ροκ ματς, με αποφασιστικό και ώριμο ξεκίνημα από τον Ολυμπιακό, που βρέθηκε μπροστά με 2-0 στο 8ο λεπτό. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ δεν πέταξε λευκή πετσέτα και με τους Πέλκα (10') και Μίσιτς (12') έκανε το 2-2.

• 21:43
    12'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Βολέ του Μίσιτς από το ημικύκλιο μετά από κακό διώξιμο της ερυθρόλευκης άμυνας και ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει μέσα σε λίγα λεπτά

• 21:41
    10'

Γύρισμα του Γιαννούλη, κακό διώξιμο του Σισέ προ του Άκπομ και ο Πέλκας, που πήρε το... ριμπάουντ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά

• 21:41
    8'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ωραία συνεργασία Βαλμπουενά και Τσιμίκα, εξαιρετική σέντρα του δεύτερου και ο Γκιγέρμε σκοράρει από κοντά. Ίσως και να είναι αυτογκόλ

• 21:36
    3'

Ωραία σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Χασάν, ο Πασχαλάκης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και ο Αιγύπτιος με τη δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! Δεν υπάρχει offside σύμφωνα με τον διαιτητή, φαίνεται εκτός θέσης ο Γάλλος.

• 21:33
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τούμπα

• 21:28

Καυτή ατμόσφαιρα στην Τούμπα...

• 21:17

Διαιτητής: Εστράδα (Ισπανία) Βοηθοί: Αλόνσο, Σομπρίνο (Ισπανία) VAR: Γκονζάλες (Ισπανία) AVAR: Ντίας Πέρεθ (Ισπανία)

• 21:16

Στα αποδυτήρια πλέον οι δυο ομάδες

• 20:56

Αποδοκιμασίες τώρα για τους παίκτες του Ολυμπιακού που βγαίνουν για το ζέσταμα

• 20:56

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πηγαίνουν προς τη Θύρα 4 με τον κόσμο να τους αποθεώνει και να ζητάει τη νίκη

• 20:45

Αποδοκιμασίες τώρα προς τους τερματοφύλακες του Ολυμπιακού που βγήκαν μόλις για ζέσταμα

• 20:38

Από την άλλη, ο Πέδρο Μαρτίνς κάνει μια αναγκαστική αλλαγή και μια μη υποχρεωτική, αφού ο Τζολάκης παίρνει τη θέση του τραυματία Σα κάτω από τα δοκάρια, ενώ ο Χασάν θα είναι στην κορυφή της επίθεσης αντί του Ελ Αραμπί