LIVE: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ (15:00, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 04/02/18 - 16:59

Ο ΠΑΟΚ θέλει να πετύχει την όγδοη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, σε ένα ακόμα ματς που έχει χαρακτηριστεί ως… τελικός για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, που θέλει να μείνει στην κορυφή της βαθμολογίας!

Όσον αφορά την προϊστορία του αγώνα, στις δέκα πιο πρόσφατες αναμετρήσεις στην έδρα των Ηπειρωτών, από το 2010, ο "Δικέφαλος του Βορρά" έχει έξι νίκες, ένα ματς έχει λήξει ισόπαλοι και οι γηπεδούχοι μετρούν τρεις νίκες.

Στο "ασπρόμαυρο" στρατόπεδο ευελπιστούν σε νέο θετικό αποτέλεσμα, το οποίο σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα του ντέρμπι Ολυμπιακός-ΑΕΚ, μπορεί να διευρύνει τη διαφορά από τους δύο συνδιεκδικητές του φετινού τίτλου.

ΠΑΣ Γιάννινα
1-3
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 16:59

Ο ΠΑΟΚ φεύγει με τη νίκη από τα Γιάννενα (3-1) και βρίσκεται πλέον στο +4 από τον δεύτερο Ολυμπιακό

• 16:52
    89'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Μπίσεσβαρ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Βελλίδης με σπουδαία επέμβαση του είπε "όχι"

• 16:51
    87'
    Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Μπίσεσβαρ αντί Πέλκα στο ματς

• 16:43
    79'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Λημνιός αντί του Μακ για τον ΠΑΟΚ

• 16:43
    78'

Κίτρινη στον Τσικάρσκι

• 16:33
    70'
    Μειώνει ο ΠΑΣ

Σέντρα του Μανθάτη από τα δεξιά, κεφαλιά του Κόντε που δεν μπόρεσε να διώξει ο Πασχαλάκης

• 16:33
    69'
    Αλλαγή για τον ΠΑΣ

Τσικάρσκι αντί Τζημόπουλου στο ματς

• 16:29
    66'
    Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε φάτσα με τον Βελλίδη και δεν κατάφερε να τον νικήσει, κερδίζοντας ένα κόρνερ

• 16:28
    65'

Ασεβέδο αντί Κάμπος στο ματς. Ντεμπούτο για τον Βραζιλιάνο

• 16:25
    64'
    Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

Σόλο προσπάθεια του Πέλκα λίγο έξω από την περιοχή, που σταμάτησε εντός αυτής

• 16:19
    55'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Μακρινό-δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια, έδιωξε ο Βελλίδης

• 16:09
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 16:09
    46'
    Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ

Σολτάνι αντί Βιντάλ στο ματς για τον ΠΑΣ

• 15:52
    45'
    Ημίχρονο στα Γιάννενα

Ο ΠΑΟΚ με μια εντυπωσιακή εμφάνιση, προηγείται με 3-0 του ΠΑΣ.

• 15:51
    45'
    Και τρίτο γκολ ο ΠΑΟΚ!

Γύρισμα του Μακ από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και απέκτησε παράξενη τροχιά, με αποτέλεσμα να στρωθεί στον Πρίγιοβιτς που από κοντά πέτυχε δεύτερο γκολ

• 15:45
    39'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Βαρέλα συνεργάστηκε με τον Κάμπος από τα δεξιά, ο στόπερ του δικεφάλου έκανε το γύρισμα για τον Πρίγιοβιτς που προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Σέρβος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

• 15:43
    38'

Κίτρινη κάρτα σε Κρέσπο και Γαρουφαλιά

• 15:36
    31'
    Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ

Κεφαλιά του Κόντε έπειτα από κόρνερ, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη η μπάλα

• 15:34
    29'

Ο Πρίγιοβιτς, μετά από κάθετη μπαλιά του Πέλκα, βγήκε τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ!

• 15:23
    18'

Ο Κάμπος κινήθηκε από τα δεξιά και έπιασε δυνατό του, σε ετοιμότητα ο Βελλίδης

• 15:23
    16'

Ο Μανθάτης αντί του Λίλα στο ματς

• 15:18
    14'

Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, στην πορεία της μπάλας ο Βιεϊρίνια. Κέρδος νέο κόρνερ

• 15:16
    9'
    Ανοίγει το σκορ ο ΠΑΟΚ!

Έπειτα από γέμισμα του Μακ από τα αριστερά ο Πρίγιοβιτς τροφοδότησε με κεφαλιά τον Πέλκα που απο κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Τουλάχιστον ένα μέτρο εκτεθειμένος ο σκόρερ...

• 15:12
    6'

Η μπάλα έφθασε στον Κάμπος -που ήταν στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής- έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και το σουτ του ήταν αρκετά άστοχο

• 15:07
    1'

Γέμισμα του Μακ από τα αριστερά, ο Πρίγιοβιτς έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. Κοιμήθηκε η άμυνα του ΠΑΣ

• 15:04
    1'

• 15:04

Το γήπεδο του ΠΑΣ θυμίζει... Τούμπα, καθώς πάνω από 1.000 είναι οι οπαδοί του ΠΑΟΚ

• 15:04

Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

• 15:01

Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη για να κάνει το 8x8 στο πρωτάθλημα ώστε να παραμείνει σίγουρα στην πρώτη θέση και αν τον ευνοήσει το αποτέλεσμα του ντέρμπι, Ολυμπιακός-ΑΕΚ, να αποκτήσει μεγαλύτερη απόσταση από τους διώκτες του

• 15:01

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας, Εμμανουήλ Καλφάκης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης

• 15:01

Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Κικάρσκι, Σολτάνι, Μπέτρα, Αποστολόπουλος και Μανθάτης

Στον πάγκο για τον "Δικέφαλο": Ρέι, Μαλεζάς, Λημνιός, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Ασεβέδο και Κάνιας

• 15:01

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπέριος, Μπουκουβάλας, Λίλα, Βιντάλ, Γαρουφαλιάς, Γιάκος και Κόντε