LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης-Λίβερπουλ 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης-Λίβερπουλ 3-1 Β' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 26/05/18 - 23:39

Δύο από τα πιο βαριά ονόματα του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου υπόσχονται απόψε στο Κίεβο (21:45) έναν μοναδικό τελικό Champions League. Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης διεκδικούν την κορυφή της Ευρώπης με τους «Κόκκινους» να επιθυμούν να επιστρέψουν στις ευρωπαϊκές διακρίσεις μετά το 2005 και τους «Μερένχες» να αναζητούν την τρίτη σερί κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαίου, γράφοντας ιστορία.

«Το DNA αυτού του συλλόγου είναι για μεγάλα πράγματα», ανέφερε μεταξύ άλλων ο Γιούργκεν Κλοπ στη συνέντευξη τύπου δείχνοντας ότι η ευρωπαϊκή αύρα που συνοδεύει τη Λίβερπουλ είναι ικανή να την οδηγήσει στην κατάκτηση του κυπέλλου για έκτη φορά στην ιστορία της.

Από τη μεριά του ο Ζινεντίν Ζιντάν δεν θέλησε να αποδεχθεί τον ρόλο του φαβορί που δίνουν αρκετοί στη Ρεάλ Μαδρίτης για απόψε, καθιστώντας σαφές ότι αμφότερες οι ομάδες ξεκινούν από την ίδια αφετηρία. «Δεν είμαστε φαβορί, ούτε αυτοί είναι. Είναι 50-50 όπως όλοι οι τελικοί. Είμαστε χαρούμενοι που παίζουμε ακόμα έναν τελικό. Είναι κάτι που δεν θα ξαναζήσουμε», σχολίασε ο «Ζιζού».

Ρεάλ Μαδρίτης
3-1
Λίβερπουλ
Λίβερπουλ
  • 23:39
    93'

Η Ρεάλ επικρατεί της Λίβερπουλ με 3-1 και κατακτά το τρίτο συνεχόμενο Champions League και έφτασε τα 13 στην ιστορία της!

• 23:33
    89'
    Αλλαγή για τη Ρεάλ

Στη θέση Μπενζεμά ο Ασένσιο

• 23:29
    83'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ!

Δυνατό σουτ του Μπέιλ, τραγική αντίδραση και πάλι από τον Κάριους, με την μπάλα να του παίρνει μέσα τα χέρια

• 23:28
    83'
    Αλλαγή για τη Λίβερπουλ

Τσαν αντί Μίλνερ στο παιχνίδι

• 23:27
    82'
    Φάση για τη Ρεάλ

Φοβερή μπαλιά του Μπέιλ στον Μπενζεμά, που έπιασε σουτ με τη μια, αλλά νικήθηκε από τον Κάριους.

• 23:25
    Το απίθανο γκολ του Μπέιλ
  • 23:24

Μπαίνουμε στο τελευταίο 10λεπτο... Προσπαθεί να ανεβάσει την πίεσή της, η Λίβερπουλ.

• 23:19
    74'
    Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ!

Ο Ρονάλντο σε θέση βολής, αλλά καθυστέρησε και ο Άρνολντ παραχώρησε κόρνερ

• 23:16
    70'
    Δοκάρι για τη Λίβερπουλ

Δυνατό-συρτό σουτ του Μανέ, στο δεξί δοκάρι του Νάβας η μπάλα

• 23:10
    64'
    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ του Μπέιλ!

Ο Μπέιλ με ψαλιδάκι αλά Ρονάλντο (και καλύτερο) κόντρα στη Γιουβέντους έπειτα από σέντρα του Μαρσέλο σχίζει τα δίχτυα του Κάριους για το νέο προβάδισμα της "βασίλισσας"

• 23:07
    61'

Ο Μπέιλ αντί του Ίσκο

• 23:01
    55'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λίβερπουλ!

Ύστερα από στημένη φάση, ο Λόβρεν κέρδισε κατά κράτος την αντίπαλη άμυνα και ο Μανέ με προβολή νίκησε τον Νάβας

• 22:57
    51'

ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ του Κάριους, που δίνει την μπάλα στο.. πιάτο στον Μπενζεμά, με τον Γάλλο να κάνει προβολή και να τη στέλνει στα δίχτυα με αργό και βασανιστικό τρόπο

• 22:53
    48'
    Δοκάρι για τη Ρεάλ!

Κακή αντίδραση στην άμυνα της Λίβερπουλ και φαλτσαριστό σουτ του Ίσκο στο οριζόντιο του Κάριους

• 22:50
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερ ημίχρονο

• 22:50

Όλα έτοιμα για το β' μέρος

• 22:37

Σε δύο μέρη χωρίστηκε το πρώτο ημίχρονο. Καλός ο ρυθμός στα πρώτα 25 λεπτά με τους Άγγλους να υπερέχουν, αλλά να έχουν σοκαριστεί μετά την απώλεια του Σαλάχ. Δεν μέτρησε -ορθώς- τέρμα του Μπενζεμά στο 43'. Ενδιάμεσα, έχασε και η ομάδα του Ζιντάν τον Καρβαχάλ

• 22:34
    45'

Τέλος στο πρώτο μέρος

• 22:32
    44'

Σουτ του Νάτσο με τη μια, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά ων διχτύων

• 22:30
    43'

Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Ρεάλ! Ο εκτεθειμένος Ρονάλντο έπιασε κεφαλιά και νικήθηκε από τον Κάριους, με τον Μπενζεμά να νικάει τον γκολκίπερ της Λιβέρπουλ στη συνέχεια

• 22:23
    36'

Αναγκαστική αλλαγή και για τη Ρεάλ. Νάτσο αντί του Καρβαχάλ

• 22:21
    Το δράμα του Σαλάχ

σαλαχ

• 22:16
    31'

Εκτός ο Σαλάχ, μέσα ο Λαλάνα

• 22:16

Ετοιμάζει τον Λαλάνα ο Κλοπ, δεν μπορεί να συνεχίσει ο Αιγύπτιος μετά το μαρκάρισμα του Ράμος

• 22:14

Αγωνία στη Λίβερπουλ! Έχει πέσει άσχημα στο έδαφος ο Σαλάχ έπειτα από μονομαχία με τον Ράμος και πιάνει τον ώμο του.

• 22:14
    24'

Σουτ του Φιρμίνο στα σώματα από το ύψος του πέναλτι, δυνατό σουτ του Άρνολντ στη συνέχεια μπλόκαρε ο Νάβας

• 22:13
    23'

Επικίνδυνη επίθεση από τη Λίβερπουλ, αλλά με ανοργάνωτη και πολύ ψηλά την αντίπαλη άμυνα, ο Φιρμίνο έκανε δυνατή πάσα με το κεφάλι στον Μανέ

• 22:04
    18'

Κεφαλιά του Φαν Ντάικ, που πρόλαβε την έξοδο του Νάβας, η μπάλα εκτός

• 22:00
    14'

Πίεση διαρκείας από τη Λίβερπουλ στα αντίπαλα καρέ, με τους Μανέ, Σαλάχ και Φιρμίνο, να μην προλαβαίνουν για λίγο να εκτελέσουν

• 21:56
    11'

Πρώτο σουτ για τη Ρεάλ με τον Μαρσέλο

• 21:54
    7'

Απειλεί η Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνο λίγο έλειψε να βγάλει φάτσα με το τέρμα τον Μανέ, αλλά ο Βαράν τον έκοψε την τελευταία στιγμή

• 21:49
    3'

Ωραία επίθεση της Λίβερπουλ, με αποδέκτη τον Βαϊνάλντουμ, που καθυστέρησε να... απασφαλίσει και τον πρόλαβε η άμυνα της Ρεάλ

• 21:46
    1'