LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός 79-80 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός (21:45, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 09/02/18 - 23:41

Ο Ολυμπιακός συνήλθε από μια δύσκολη περίοδο με την εμφατική νίκη κόντρα στην Φενέρμπαχτσε, αλλά δεν θέλει με τίποτα να επιστρέψει στις ήττες και την εσωστρέφεια, ξέροντας βέβαια πως απέναντι στη Ρεάλ τα πράγματα είναι πάντα δύσκολα.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος είδε με ικανοποίηση να επιστρέφει στην αποστολή ο Ιωάννης Παπαπέτρου, αλλά παράλληλα αρρώστησε ο Κώστας Παπανικολάου, που όμως ταξίδεψε μαζί με τους συμπαίκτες του και η συμμετοχή του θα κριθεί την τελευταία στιγμή και ανάλογα την κατάσταση του Έλληνα φόργουορντ.

Από την άλλη πλευρά εξαιρετικά σημαντικό είναι το παιχνίδι και για την Ρεάλ Μαδρίτης. Μετά την βαριά ήττα από την ΤΣΣΚΑ, την προηγούμενη αγωνιστική, ψάχνει αντίδραση και δεν υπάρχει καλύτερη ευκαιρία να το κάνει, από αυτή κόντρα σε έναν πολύ σημαντικό αντίπαλο όπως είναι ο Ολυμπιακός.

Ρεάλ Μαδρίτης
79-80
Ολυμπιακός
Ολυμπιακός
  • 23:40

Ο Ολυμπιακός φεύγει νικητής από τη Μαδρίτη με 79-80! Θρίαμβος για τους «ερυθρόλευκους»!

• 23:35

Τάιμ άουτ από τον Πάμπλο Λάσο, 14’’ πριν το τέλος!

• 22:18

4’ πριν το τέλος του πρώτου μέρους