LIVE: Σουηδία-Νότια Κορέα 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Σουηδία-Νότια Κορέα 0-0 στο Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 18/06/18 - 16:53

Μουντιάλ 2018: Η Σουηδία αντιμετωπίζει τη Νότιο Κορέα (15:00, ΕΡΤ1) στο Νίζνι Νόβγκοροντ, στον όμιλο, όπου χτες το Μεξικό, "τέζαρε" τη Γερμανία, νικώντας την παγκόσμια πρωταθλήτρια στη Μόσχα (1-0).

Η ομάδα του Γιάνε Άντερσον, που επιστρέφει σε Μουντιάλ μετά το 2006 έχοντας κάνει την έκπληξη απέναντι στην Ιταλία στα μπαράζ, δεν αντιμετωπίζει κανένα αγωνιστικό πρόβλημα. Το μόλις ένα γκολ στα τέσσερα τελευταία ματς έχει προκαλέσει συζητήσεις για το αν θα ήταν χρήσιμη η παρουσία του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στα τελικά.

Η Νότιος Κορέα εμφανίζεται σε ένατο σερί Μουντιάλ και ψάχνει την υπέρβαση, αν και μοιάζει να βρίσκεται σε αγωνιστική ύφεση. Ο Σον Χέουνγκ Μιν της Τότεναμ είναι το μεγάλο αστέρι της ομάδας, από το οποίο το ασιατικό συγκρότημα περιμένει να κάνει τη διαφορά.

Σουηδία
Σουηδία
1-0
Νότια Κορέα
Νότια Κορέα
  • 16:52
    94'

Η Σουηδία παίρνει το υπερπολύτιμο "τρίποντο" με 1-0.

• 16:52
    91'

Η Νότια Κορέα αγγίζει το 1-1 αλλά η κεφαλιά του Χουανγκ περνάει άουτ

• 16:30
    72'
    Κλείνει τις αλλαγές της η Νότια Κορέα

• 16:30
    71'
    Αλλαγή για τη Σουηδία

Ο Χίλιεμαρκ παίρνει τη θέση του Έκνταλ

• 16:28
    67'
    Αλλαγή για τη Ν. Κορέα

Μέσα ο Γιουνγκ, έξω ο Κιμ

• 16:23
    65'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Σουηδία!

To έδωσε το πέναλτι ο διαιτητής και ο Γκράνκβιστ ανοίγει το σκορ για τη Σουηδία!

• 16:20
    63'

Φωνάζουν για πέναλτι στη Σoυηδία και ο διαιτητής θα δει το VAR

• 16:19
    61'

Κίτρινη κάρτα στον Κλάεσον

• 16:16
    56'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία!

Ο Γιό διώχνει με δυσκολία την κεφαλιά του Τοϊβόνεν, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κλάεσον

• 16:16
    55'

Κίτρινη κάρτα στον Γουάνγκ, για φάουλ πάνω στον Αουγκούστινσον

• 16:12
    52'
    Φάση για τη Νότο Κορέα!

Κεφαλιά του Κου να περνάει λίγο δίπλα από την εστία του Όλσεν!

• 16:06
    46'

Αρχίζει ξανά το παιχνίδι με τη Σουηδία στη σέντρα

• 15:48

Η Σουηδία ήταν ανώτερη της Ν. Κορέας, έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες, παραμένοντας όμως, στο 0-0

• 15:48
    47'

Λήξη του πρώτου μέρους

• 15:47
    46'
    Κι άλλη φάση για τη Σουηδία!

Κεφαλιά του Λούστιγκ, η μπάλα βρίσκει στον Γιανγκ και καταλήγει κόρνερ

• 15:46
    42'
    Νέα καλή στιγμή για τη Σουηδία!

Ο Μπερκ σουτάρει από πλάγια θέση από τα αριστερά, αλλά δεν υπάρχει συμπαίκτης του να μπει στη φάση και να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

• 15:32
    29'
    Νέα φάση για τη Σουηδία!

Ο Μπεργκ σουταρε από κοντά, αλλά ο Κιμ έπεσε στα πόδια του κι έστειλε την μπάλα κόρνερ

• 15:30
    28'
    Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τη Νότια Κορέα

Ο Κιμ αντικαθιστά τον Παρκ.

• 15:24
    22'

Κεφαλιά του Γιάνσον, η μπάλα περνάει άουτ

• 15:22
    21'
    Μεγάλη φάση για τη Σουηδία!

Μετά από αναμπουμπούλα στην περιοχή της Νότιας Κορέας, ο Μπεργκ έρχεται από πίσω, πλασάρει αλλά ο Γιο καταφέρνει και διώχνει

• 15:20
    18'

Τακουνάκι του Μπεργκ, ο Γκάνκβιστ μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Λι τον κόβει με τάκλιν, την τελευταία στιγμή

• 15:18
    15'

Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι τώρα το παιχνίδι, με τη Νότια Κορέα να δείχνει πιο κινητική πάντως

• 15:15
    13'

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Κιμ

• 15:07
    6'

Κεφαλιά του Κιμ, η μπάλα περνάει άουτ

• 15:00
    1'

Ξεκίνησε το ματς

• 15:00
    1'