Μαγικός Αντετοκούνμπο οδηγεί τους Μπακς

Ενημερώθηκε: 05/02/17 - 11:27

Επιστροφή στις νίκες για τους Μπακς. Η ομάδα του Μιλγουόκι, η οποία προερχόταν από πέντε σερί ήττες, επιβλήθηκε 137-112 των Σανς στο Φίνιξ με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει 30 πόντους (6/9 βολές, 12/20 δίποντα, 0/3 τρίποντα).

Ο Έλληνας άσος είχε ακόμη 12 ριμπάουντ, έξι ασίστ, τέσσερα κοψίματα και ισάριθμα λάθη σε 33 λεπτά συμμετοχής, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί πως σημείωσε 18 πόντους στο πρώτο 12λεπτο, όταν οι Μπακς πήραν προβάδισμα 20 πόντων (25-45).

#OwnTheFuture

pic.twitter.com/k6mF3pCep3

Giannis dropped 30p/12r/6a/4b against the Suns.

Here's the best plays from Giannis!!

February 5, 2017

Οι Τελέτοβιτς και Πάρκερ σημείωσαν 19 και 18 πόντους αντίστοιχα για τους Μπακς, ενώ κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Μπούκερ με 31 πόντους.

Οι Σπερς νίκησαν 121-97 τους Νάγκετς και ο Γκρεγκ Πόποβιτς με συνολικά 1.128 νίκες έγινε ο πρώτος προπονητής με τις περισσότερες από τον πάγκο μιας μόνο ομάδας ξεπερνώντας τον Τζέρι Σλόαν.

Όσον αφορά στους Κινγκς, επικράτησαν 109-106 στην παράταση των Γουόριορς και σταμάτησαν το αρνητικό σερί των 13 σερί ηττών απέναντι στους «Πολεμιστές».

Ο Κάζινς σημείωσε 32 πόντους (12 ριμπάουντ, εννέα ασίστ), ενώ ο Κώστας Κουφός είχε δύο πόντους, πέντε ριμπάουντ και μία ασίστ σε 13 λεπτά συμμετοχής.

Στην αντίπερα όχθη οι Κάρι και Τόμπσον είχαν 35 και 26 πόντους αντίστοιχα που όμως δεν ήταν αρκετοί για να δώσουν τη νίκη στους Γουόριορς.