Μάριν...εξ ουρανού!

Ενημερώθηκε: 04/01/17 - 22:38

Στο παιχνίδι όπου επέστρεψε στην αποστολή, ο Γερμανός μεσοεπιθετικός "λύτρωσε" στο 90+3’ την μέτρια έως κακή ομάδα του Μπέντο, κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης και την γλύτωσε από μια "χοντρή" γκέλα (2-1).

Εξαιρετικοί οι Αρκάδες στο πρώτο ημίχρονο στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης". Η ομάδα του Ελευθερόπουλου προηγήθηκε με πέναλτι του Μάσα, έπειτα από παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Λεάλι στο 27’, ενώ έχασε και ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Οι Πειραιώτες απάντησαν με φοβερό σουτ του Κώστα Φορτούνη στο 54ο λεπτό, όμως σταδιακά η απόδοσή τους έπεσε. Στο φινάλε ανέβασαν και πάλι ρυθμό και ζόρισαν την άμυνα του Ντοναρούμα, η οποία λύγισε στην τελευταία φάση με τον Μάριν να χαρίζει με κοντινό σουτ στο φινάλε (90+3’) την τέταρτη σερί νίκη στον Ολυμπιακό.

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Μποτία, Βιάνα, Φιγκέιρας, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο (64’ Ανδρούτσος), Μάρτινς, Φορτούνης, Μανθάτης (79’ Μάριν), Σεμπά, Καρντόσο (71’ Ιντέγε)

Στον πάγκο: Καπίνο, Μπουχαλάκης, Αλεξίγιεβιτς, Ρέτσος