NBA: Irving, από... άλλο πλανήτη! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 07/11/17 - 15:47

Ο Kyrie Irving πέτυχε 35 πόντους, το σημαντικότερο σουτ του αγώνα και οδήγησε τους Boston Celtivs στη νίκη 110-107 επί των Atlanta Hawks εκτός έδρας. Έτσι οι Κέλτες πήραν την ένατη σερί νίκη τους, καμαρώνουν για το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ (9-2) και ο Irving για το νέο ατομικό ρεκόρ με τη νέα του ομάδα.

Στο παιχνίδι, το προβάδισμα άλλαξε αρκετές φορές. Συνολικά 25 με τελευταία το τρίποντο του Irving που έκανε το 104-103 περίπου ενάμιση λεπτό πριν το τέλος. Για τους Hawks ο Schröder ήταν ο καλύτερος με 23 πόντους και 6 ασίστ.

Εύκολη νίκη 97-80 για τους Warriors απέναντι στους Heat, βασιζόμενοι περισσότερο στην άμυνά τους και όχι στο μεγάλο τους όπλο την επίθεση. Οι πρωταθλητές δεν βρήκαν ρυθμό επιθετικά αλλά αμυντικά ήταν καλοί , κράτησαν χαμηλά τους αντιπάλους τους και έτσι στο τέλος πανηγύρισαν. Ο Durant πέτυχε 21 πόντους, ο Green άλλους 18 και έτσι έφτασαν στην τέταρτη σερί νίκη τους.

Στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της βραδιάς οι Nets επικράτησαν 98-92 των Suns εκτός έδρας παίρνοντας εκδίκηση για την ήττα τους πριν από έξι ημέρες στην έδρα τους.

Ο Russell πέτυχε 23 πόντους και ήταν εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Warren με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ ξεχώρισε για τους ηττημένους.