NBA: Νίκη για Bucks και Γιάννη, ακάθεκτοι Cavs και Celtics (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 01/12/17 - 12:52

Σε μια ακόμα νίκη, οδήγησε τους Milwaukee Bucks ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας σούπερ σταρ σε 37 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 20 πόντους, ενώ είχε 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες, με τα "ελάφια" να επικρατούν με 103-91 των Portland Blazers.

Από τους Bucks, ξεχώρισαν οι Khris Middleton και Eric Bledsoe με 26 και 25 πόντους, αντίστοιχα. Από την πλευρά των γηπεδούχων, πρώτοι σε πόντους ήταν ο Nurkic με 25 και οι Lillard - McCollum με 18 και 15, αντίστοιχα.

Ο Lebron James απέναντι στους Hawks τα έκανε όλα με αποτέλεσμα οι Καβς να πάρουν τη δέκατη σερί νίκη τους (103-91 εκτός έδρας). Ο "βασιλιάς" πέτυχε 24 πόντους και μοίρασε 12 ασίστ ενώ ο Love είχε 24 πόντους, 16 ριμπάουντ και ήταν οι κορυφαίοι των Cavs που όπως φαίνεται και από τα αποτελέσματά τους έχουν αποκτήσει ρυθμό.

Οι Hakws βέβαια ήταν σκληρά καρύδια. Έμειναν στο παιχνίδι μέχρι και το τέλος, μάλιστα σε ένα διάστημά του είχαν το προβάδισμα απειλώντας με ήττα τους Cavaliers. Ωστόσο όλα καθάρισαν στα τελευταία λεπτά με ένα τρίποντο του James. Με αυτό το σκορ έγινε 116-112, ακολούθησε και ένα καλάθι του Wade για να έρθει η νίκη.

Στη Βοστώνη, τα πράγματα ήταν εξίσου δύσκολα και για τους Celtics. Όμως και αυτοί μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη, χάρη στην εμφάνιση του Kyrie Irving. Ο νέος ηγέτης των Celtics πέτυχε 36 πόντους και είχε 4 ριμπάουντ και τρεις ασίστ οδηγώντας την ομάδα της Βοστώνης στην επικράτηση.