Παναιτωλικός-ΟΦΗ 0-2: Όμορφος επίλογος για τους Κρητικούς (ΒΙΝΤΕΟ)

Παναιτωλικός-ΟΦΗ 0-2: Όμορφος επίλογος για τους Κρητικούς - Άσχημη εικόνα από τους Αγρινιώτες

Ενημερώθηκε: 13/05/23 - 19:10

Το αυτογκόλ του Διαμαντή Χουχούμη στο 84ο λεπτό και αυτό του Γκρόνινγκ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισαν τη νίκη στον ΟΦΗ επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με 2-0 και ταυτόχρονα την πρωτιά στο μίνι πρωτάθλημα που διεξήχθη.

Στο πρώτο χρονικά ματς της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής των play out της Super League, η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας κατάφερε να «κλειδώσει» την 7η θέση στην τελική κατάταξη του πρωταθλήματος της σεζόν 2022/2023, έχοντας και την τύχη με το μέρος της, καθώς οι γηπεδούχοι «σημάδεψαν» τρεις φορές τα δοκάρια (δύο ο Καρέλης).

Δύο γκολ σημείωσε στη διάρκεια του αγώνα πέτυχε ο Ντικό του ΟΦΗ, αλλά και τις δύο φορές ήταν εκτεθειμένος (οφσάιντ) και σωστά δε μέτρησαν.

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Γκράτερολ, Χουχούμης, Λάρσον, Μλάντεν, Στάγιτς, Ξενιτίδης (80΄ Κολοβός), Τσιγγάρας (74΄ Νικολάου), Μπουζούκης (64΄ Ντουάρτε), Ντίας, Βοΐλης (80΄ Σενγκέλια), Καρέλης (80΄ Ζοάο Πέδρο)

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Χριστογεώργος, Διαμαντής, Γιοχού, Γιαννούλης (60΄ Μπιφούμα), Μεγιάδο, Ντιουσέ, Λάρσον, Τοράρινσον (76΄ Μαρινάκης), Μπάκιτς (76΄ Αποστολάκης), Φελίπε (86΄ Φαλατάχ), Ντικό (76΄ Γκρόνινγκ)