Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 1-0: Επιστροφή στις νίκες

Ενημερώθηκε: 16/12/18 - 21:24

Με τον Μακέντα να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο και τον Σωκράτη Διούδη να αποκρούει το (τουλάχιστον αυστηρό) πέναλτι που υπέδειξε ο Σιδηρόπουλος και εκτέλεσε ο Κουλούρης, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες (1-0 τον Ατρόμητο).

Το γκολ του Ιταλού στράικερ στο 24’ έβαλε μπροστά το «τριφύλλι» και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Έλληνας πορτιέρε. Αποσοβώντας το 1-1 τόσο στο 63’ όσο και στο 76’, ενώ οι Περιστεριώτες στάθηκαν άτυχοι δύο φορές.

Μία στο 20ο λεπτό, με το φάουλ του Γιαννούλη κι άλλη μια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, με το Μπουσούλατζιτς, καθώς σε αμφότερες τις φάσεις είδαν τα δοκάρια να τους σταματούν.

Πλέον, με αυτή του τη νίκη, ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στην πέμπτη του βαθμολογικού πίνακα της Σούπερ Λίγκας, την ώρα που ο Ατρόμητος έπεσε την τρίτη.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ινσούα, Κάτσε, Δώνης, Χατζηγιοβάννης (83΄ Τζανδάρης), Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης (67’ Πούγγουρας), Μακέντα (46’ Καμπετσής)

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Νάτσος (66’ Ούμπιδες), Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης (46’ Ενσικουλού), Μπρούνο (78’ Κωτσόπουλος), Κουλούρης

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)