Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 3-0: Πήρε μπρος για τα καλά!

Ενημερώθηκε: 22/01/20 - 21:50

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 3-0 τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Supper League 1 και συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις συνοδευόμενες από… τρίμπαλο.

Το «τριφύλλι» ήταν σαφώς καλύτερο, ευτύχησε να ξεκινήσει με… γκολ από τα αποδυτήρια και την φωτοβολίδα του Κουρμπέλη, που σκόραρε στο 4’. Ενώ ο Σένκεφελντ μετουσίωσε σε γκολ την «συστημένη» εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ, ανοίγοντας κι αυτός λογαριασμό στο 66’.

Για να έρθει ο Περέα που είχε μπει αλλαγή οκτώ λεπτά νωρίτερα και μετά από πανέμορφη προσπάθεια του Μακέντα, με προβολή να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα από το 76ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, ενώ σημαντικό ρόλο σε αυτό έπαιξε και το ότι έπαιξαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 32’, λόγω της αποβολής του Κιβρακίδη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Δώνης, Κουρμπέλης, Ανουάρ (46’ Νάγκι), Ζαχίντ (68’ Περέα), Μακέντα, Χατζηγιοβάνης (70’ Κολοβός).

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Καχίλα, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (46’ Μπουσούλατζιτς), Μανούσος (73’ Ούμπιδες), Ανδρούτσος (42’ Γκάλο), Ενσικουλού, Βέλλιος.

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης).