Παναθηναϊκός-Βόλος 0-0: «Φωνάζει» για ενίσχυση μπροστά - «Θεματάκια» ενόψει Σλάβια (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 24/07/22 - 21:48

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε ο Παναθηναϊκός στο σημερινό (24/07) φιλικό του απέναντι στον Βόλο, που έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», δέκα ημέρες πριν το πρώτο ευρωπαϊκό του παιχνίδι, απέναντι στη Σλάβια Πράγας.

Το πρώτο 45λεπτο είχε για πρωταγωνιστή τον Μπρινιόλι, ο οποίος κράτησε ανέπαφη την εστία του για τέταρτο σερί ματς, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν καλύτερο «φίνις» και τους «πράσινους» να μην μπορούν να απειλήσουν με αξιώσεις, παρά το 4-2-3-1 που χρησιμοποίησαν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν η σειρά του Κλέιμαν να… κατεβάσει ρολά, καθώς ο Παναθηναϊκός έβγαλε περισσότερες φάσεις, χάρη και στο 4-3-3 με την είσοδο του Τσέριν, που είχε καλή παρουσία, όπως κι ο Μάγκνουσον! Γκολ, όμως, δεν μπόρεσε να βάλει και πάλι...

Ο -πολύ καλός- Βόλος είχε και δοκάρι, στο 45', σε κεφαλιά του Φαν Φέερτ, ενώ το ίδιο συνέβη και με το ευθύβολο σουτ του Ιωαννίδη, στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς αυτό με την Φόλενταμ, την προσεχή Πέμπτη στις 20:30, ξανά στη Λεωφόρο.