ΠΑΟΚ-Βόλος 4-2: Έδειξε αντίδραση

Ενημερώθηκε: 09/04/23 - 22:37

Έβγαλε αντίδραση και ξέσπασε στον Βόλο ο ΠΑΟΚ!

Ο «δικέφαλος του βορρά» μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από ΑΕΚ και Ολυμπιακό επέστρεψε στις νίκες στα playoffs επικρατώντας 4-2 της ομάδας της Μαγνησίας με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Διπλά άτυχος ο ΠΑΟΚ που είδε τον Ελ Καντουρί και τον Αουγκούστο να αποχωρούν με τραυματισμούς στα πρώτα 36 λεπτά του αγώνα. Παίκτης-κλειδί για τον Λουτσέσκου ο Τάισον που αντικατέστησε τον άτυχο Μαροκινό και μοίρασε δύο ασίστ ενώ έχασε την ευκαιρία για να χριστεί και σκόρερ στις καθυστερήσεις.

Ο Ίνγκασον το 1-0 για τον ΠΑΟΚ στο 6' με τρομερή κεφαλιά, με τον Νάρεϊ να κάνει «ντοπιέτα» και τον Ντάντας να συμπληρώνει το... καρέ πριν το ημίχρονο. Ο Τσοκάνης στο 58' και ο Οζέγκοβιτς μισή ώρα αργότερα τα γκολ για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου.