Serie A: Διέλυσε την Ίντερ η Αταλάντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 11/11/18 - 17:07

Η Ίντερ ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 στο Μπέργκαμο από την Αταλάντα, η οποία κυριάρχησε απόλυτα στο παιχνίδι και είχε ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Η Αταλάντα μπήκε… αγριεμένη στο ματς και, αφού ανάγκασε τον Χαντάνοβιτς σε εντυπωσιακή απόκρουση στο τρίτο μόλις λεπτό, άνοιξε το σκορ στο 9’ με τον Χάτεμπερ.

Ισορροπία στο ματς επανήλθε στο 47’, όταν ο Ικάρντι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που υποδείχθηκε για χέρι του Μιράντα.

Η ισοφάριση, όμως, ήταν προσωρινή, αφού η Αταλάντα στο 62’ πήρε ξανά τα ηνία με κεφαλιά του Μαντσίνι, από εκτέλεση κόρνερ του Ίλιτσιτς. Ο Τζιμσιτί με τον ίδιο τρόπο διεύρυνε το σκορ, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Γκόμεζ με δυνατό σουτ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.