Serie A: Με ήρωα Μαρτίνες στη 2η θέση η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 28/01/23 - 21:31

Στην προσπάθεια που κάνει για την πρώτη της νίκη στη Serie A η Κρεμονέζε κατάφερε να αγχώσει για λίγο την Ίντερ.

Ωστόσοτελικά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφερε την εκτός έδρας νίκη, 2-1, για τους «νερατζούρι» - που καταλαμβάνουν πλέον τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους στο 11ο λεπτό, με τον Οκερέκε να ανοίγει το σκορ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Η απάντηση από πλευράς κυπελλούχων ήρθε ακριβώς δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Μαρτίνες πήρε το... ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Καρνεσέκι σε σουτ του Τζέκο και ισοφάρισε.

Όσο για την ολική ανατροπή του σκηνικού; Ο Αργεντινός σκόραρε από κοντά μετά από εξαιρετική πάσα του Βόσνιου συμπαίκτη του στο 65΄, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.