Ξεμούδιασμα για ΠΑΟΚ

Ενημερώθηκε: 04/07/17 - 21:39

Με πολύ διάθεση αντιμετώπισαν οι παίχτες του ΠΑΟΚ, το πρώτο φιλικό προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους, με αντίπαλο την Τούμπιζε, επικρατώντας με 4-0, ξεμουδιάζοντας από τις δυνατές προπονήσεις του Αλεξάντρ Στανόγεβιτς.

Από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο για τον "Δικέφαλο του Βορρά" που έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο. Το σκορ άνοιξε ο Πρίγιοβιτς (12') και λίγο αργότερα ο Ενρίκε (35') διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε την σκυτάλη ο Μπίσεσβαρ (66') και τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούρη (79').

ΠΑΟΚ (Α’ ημίχρονο): Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ενρίκε, Πέλκας, Πρίγιοβιτς, Κλάους

(Β’ ημίχρονο): Σιαμπάνης, Μάτος, Δεληγιαννιδης (80' Λημνιός), Δημητρίου, Πούγγουρας, Κάτσε, Κάνιας, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Ζάιρο, Κουλούρης