Serie A: Πρωτάθλημα... γιόκ για Νάπολι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 29/04/18 - 22:53

Η Νάπολι έμεινε με δέκα από το 8’ απέναντι στη Φιορεντίνα, που είχε τον Σιμεόνε σε μεγάλα κέφια και με δικό του χατ-τρικ την οδήγησε στη νίκη (3-0), με την ομάδα του Σάρι να βλέπει το φετινό πρωτάθλημα να απομακρύνεται, καθώς έμεινε στο -4 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Ένα… βουνό είχε να ανέβει η Νάπολι από το 8ο λεπτό, καθώς ο Κουλιμπαλί αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Φιορεντίνα είχε τα ηνία του ματς, με τον Σιμεόνε στο 34’ να της δίνει το προβάδισμα και το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ίδιος παίκτης των «βιόλα» διπλασίασε τα τέρματά τους στο 62’ και ουσιαστικά έκοψε κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων, να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω. Μάλιστα, ο Αργεντινός επιθετικός έβαλε και το… κερασάκι στην τούρτα, καθώς με το δικό του γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.