LIVE: Τυνησία-Αγγλία 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Τυνησία-Αγγλία 1-1 στο Α’ ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 18/06/18 - 22:58

Μουντιάλ 2018: Πάνε... αρκετά χρόνια από την τελευταία νίκη των Άγγλων σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου. Συγκεκριμένα, το 1-0 επί της Σλοβενίας πριν από σχεδόν οκτώ χρόνια, στη Νότια Αφρική.

Από τότε άλλαξαν πολλά, με τον Γκάρεθ Σάουθγκειτ να κάνει ένα νέο ξεκίνημα, με πολλά νέα πρόσωπα, στην αποστολή των Άγγλων. Έτσι, αυτή η… αναγεννημένη Αγγλία θα προσπαθήσει να τερματίσει το σερί των τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη στη διοργάνωση σήμερα απέναντι στην Τυνησία, στη Βόλγκογκραντ Αρένα.

Παρόλα αυτά, «oι αετοί της Καρχηδόνας» κάθε άλλο παρά θα… παραδώσουν τα όπλα. Έχουν τις δικές τους προσδοκίες από το φετινό Μουντιάλ, ενώ και στα πρόσφατα φιλικά που έδωσαν έδειξαν ότι διαθέτουν ένα δυσκολοκατάβλητο και καλά οργανωμένο σύνολο.

Τυνησία
Τυνησία
1-2
Αγγλία
Αγγλία
  • 22:56

Η Αγγλία ξεκινά με το δεξί τις υποχρεώσεις της!

• 22:55
    93'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ!!!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τρίπιερ, ο Μαγκουάιρ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο αμαρκάριστος Κέιν από τη μικρή περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα της Τυνησίας.

• 22:25

Επιθετικά η Τυνησία είναι... ανύπαρκτη, αλλά έχει το αποτέλεσμα που θέλει, αφού παραμένει το 1-1.

• 22:25

Η Αγγλία έχει... εγκατασταθεί έξω από την περιοχή της Τυνησίας, αλλά μέχρι εκεί.

• 22:15

Ασφυκτική η πίεση των Άγγλων, δεν επιτρέπουν στην Τυνησία να περάσει το κέντρο του γηπέδου.

• 21:50

Μεγάλη πίεση των Άγγλων που έχουμ χάσει πολλές φάσεις.

• 21:49
    48'

Στο 1-1 η Αγγλία με την Τυνησία στο ημίχρονο!

• 21:45
    44'
    Δοκάρι για την Αγγλία!

Ο Λίνγκαρντ τσιμπάει την μπάλα, αλλά εκείνη δεν του έκανε το χατίρι.

• 21:45
    43'
    Κι άλλη φάση για την Αγγλία

Ο Λίνγκαρντ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα κοντράρει σε πλάτη αμυνόμενου και φεύγει κόρνερ.

• 21:41
    39'
    Τρομερή ευκαιρία για την Αγγλία

Η μπάλα βρήκε μέχρι και στο οριζόντιο δοκάρι, με τους Άγγλους να έχουν τρεις φορές την ευκαιρία να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, αλλά να αστοχούν.

• 21:36
    35'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Τυνησία!

Ο Σάσι ευστοχεί! 1-1

• 21:35
    33'
    Πέναλτι για την Τυνησία

Ο Γουόκερ έπεσε άτσαλα πάνω στον Φαχρεντίν Μπεν Γιουσέφ.

• 21:32
    27'
    Πρώτη καλή στιγμή για την Τυνησία

Σούτ του Σασί νκοντράρει και φεύγει κόρνερ.

• 21:25
    24'
    Καλή στιγμή για την Αγγλία

Ο Λίνγκαρντ αστοχεί πάλι μέσα από την περιοχή

• 21:20

Απόλυτο αφεντικό η Αγγλία στο παιχνίδι

• 21:20
    18'
    Φάση για την Αγγλία

Σουτ του Χέντερσον, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Τυνησίας.

• 21:19
    15'
    Αναγκαστική αλλαγή για την Τυνησία

Ο τερματοφύλακας Χασέν αποσύρεται και ο Μπεν Μουσταφά παίρνει τη θέση του.

• 21:12
    11'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Αγγλία!

Ανοίγει το σκορ ο Χάρι Κέιν! Ο Μαγκουάιρ πήρε την κεφαλιά, ο τερματοφύλακας της Τυνησίας απέκρουσε και ο επιθετικός της Τότεναμ πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

• 21:10
    5'

Ο Στέρλινγκ μπερδεύτηκε και έστειλε την μπάλα άουτ ενώ βρέθηκε μόνος του στη μεγάλη περιοχή.

• 21:05
    3'

Ο Ντέλε Άλι σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε εκτός.

• 21:01
    1'

• 20:59

Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.

• 20:56

Τώρα γίνεται η ανάκρουση των εθνικών ύμνων

• 20:55
    Εικόνα από την προθέρμανση των Άγγλων

Αγγλια

• 20:53

Η Αγγλία δεν έχει χάσει ποτέ από αφρικανική ομάδα σε τελική φάση Παγκοσμίου Κυπέλλου (2-4-0).

• 20:52

Το 1998, Τυνησία και Αγγλία είχαν συναντηθεί ξανά στην πρεμιέρα του Μουντιάλ, με την Αγγλία να κερδίζει 2-0.

• 20:23
    Αγγλία

Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Λίνγκααρντ, Χέντερσον, Κέιν, Στέρλινγκ, Τριπίερ, Γιάνγκ, Ντέλε Άλι

• 20:22
    Τυνησία

Χασέν, Γιουσέφ Σ., Μεριά, Γιουσέφ Φ., Μπαντρί, Καζρί, Μπρον, Μαλούλ, Σασί, Σκιρί, Σλιτί

• 20:21

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 20:21

Μαζί θα παρακολουθήσουμε, την πρεμιέρα της Αγγλίας, σε αυτό το Παγκόσμιο Κύπελλο, απέναντι στην Τυνησία.