LIVE: ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (19:55, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 13/12/18 - 22:05

Το όνειρο της πρόκρισης στους "32" για τον ΠΑΟΚ έσβησε πριν καλά καλά ωριμάσει σήμερα, μετά την ήττα από την πολύ καλή ΜΠΑΤΕ με 1-3 στην Τούμπα. Η ομάδα από την Λευκορωσία ήταν πιο διαβασμένη και κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο όταν μάλιστα πέτυχε και τα τρία της τέρματα με τους Σκάβις (17΄) Σίγκνεβιτς (42΄ πέναλτι, 45΄+1). ο ΠΑΟΚ μείωσε στο 59΄ με τον Πρίγιοβιτς αλλά δεν αρκούσε αυτό για να πάρει μπροστά ο ΠΑΟΚ και να φθάσει σε καλύτερο αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο από το 62΄, λόγω αποβολής του Σίγκνεβιτς.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
1-3
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ
  • 21:52

Η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ πήρε την πρόκριση για τους "32" του Europa League με το 3-1.

• 21:26
    72'

Κίτρινη κάρτα στον Ρίος, για μαρκάρισμα στον Άκπομ

• 21:25
    70'
    Νέα μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Φοβερή επέμβαση του Σερμπίτσκι σε κεφαλιά του Άκπομ, μετά από σέντρα του Βαρέλα.

• 21:20
    65'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Κόρνερ του Ουάρντα, ο Βαρέλα βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή, αλλά αστόχησε!

• 21:18
    62'
    Με 10 η ΜΠΑΤΕ!

Ο Σίνκεβιτς χτύπησε εκτός φάσης τον Κρέσπο! Σωστή απόφαση

• 21:14
    59'
    ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς κάνει το 1-3 από ωραία προσπάθεια του Ζαμπά από δεξιά και γύρισμα.

• 21:11
    55'

• 21:05
    50'

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο τα πρώτα 5' στην επανάληψη, σοκαρισμένοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

• 21:05

Ο Βιεϊρίνια είχε ενοχλήσεις από το πρώτο μέρος και αντικαταστάθηκε από τον Τόσκα, ενώ ο Ουάρντα πέρασε στη θέση του Λημνιού.

• 21:01
    46'

Σέντρα στην επανάληψη

• 20:59
    Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Τόσκα αντί του Βιεϊρίνια και Ουάρντα αντί του Λημνιού

• 20:50
    47'
    Ημίχρονο στην Τούμπα

Ο πρώην παίκτης του Πλατανιά, με δύο γκολ σοκάρει τον ΠΑΟΚ. Ο Στάσεβιτς όμως είναι εκείνος που έχει ξεχαρβαλώσει τον Δικέφαλο του Βορρά. Ο Σκάβις άνοιξε το σκορ στο 18΄, με τον Σίκνεβιτς στο 42' να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Στάσεβιτς για το 0-2. Ο πρώην παίκτης του Πλατανιά, από ασίστ του Στάσεβιτς έκανε το 0-3 στο 45+1'. Έντονες αποδοκιμασίες στην Τούμπα!

• 20:46
    45'
    Γκολ για την ΜΠΑΤΕ

Χάθηκε η μπάλα από τους Λευκορώσους. Ο Στάσεβιτς κάνει πάλι τη ζημιά, αφού σερβίρει στον Σίκνεβιτς και αυτός με δεξί πλασέ στο παράθυρο του Πασχαλάκη για το 0-3. ΣΟΚ στην Τούμπα.

• 20:45
    45'

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

• 20:42
    42'
    Γκολ για την ΜΠΑΤΕ!

Ο Σίνκεβιτς νικά τον Πασχαλάκη και κάνει το 2-0 για τους Λευκορώσους!

• 20:34
    Το γκολ της ΜΠΑΤΕ
  • 20:33
    36'

Ο Βιεϊρίνια βλέπει κίτρινη για διαμαρτυρία

• 20:33
    35'

Ο Πασχαλάκης με γροθιές μετά τη σέντρα του Στάσεβιτς, με τον Ρίος να έρχεται στην περιοχή, σαν κρυφός κυνηγός

• 20:30
    30'
    Μεγάλη φάση για την ΜΠΑΤΕ!

Ο Σίκνεβιτς, κόβει για τον Σκάβις την μπάλα από δεξιά, ο Κρέσπο βάζει λίγο το πόδι, ο Στάσεβιτς σουτάρει η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

• 20:16
    18'

Ο Στάσεβιτς κάνει σέντρα, ανάμεσα από πολλά σώματα ο Σκάβις βρίσκει την μπάλα και την στέλνει στα δίχτυα.

• 20:12

Με πολύ κοντινές αποστάσεις στις γραμμές του οι Λευκορώσοι, δυσκολεύουν τον ΠΑΟΚ στην ανάπτυξη του.

• 20:06
    10'

Ο ΠΑΟΚ κρατά μπάλα και προσπαθεί να εντοπίσει τις αδυναμίες της ΜΠΑΤΕ.

• 20:01
    2'

Σέντρα του Πρίγιοβιτς από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Πέλκας, ο Σερμπίτσκι σταματά το πλασέ του και παραχωρεί κόρνερ.

• 19:59
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:56

Ετοιμες οι δύο ομάδες να εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο.

• 19:56

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γερμανός, Τόμπιας Βελτς.

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Αλεξέι Μπάγκα)

Σερμπίτσκι, Ρίος, Βολκόφ, Πολιάκοφ, Φιλίποβιτς, Μπάγκα, Ντραγκούν, Ιβανιτς, Σκαβς, Στάσεβιτς, Σίγκνεβιτς

• 19:07
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου):

Πασχαλάκης - Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Κάνιας, Μαουρίσιο - Ζαμπά, Πέλκας, Λημνιός - Πρίγιοβιτς

• 19:07

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 19:06
    Η άφιξη του ΠΑΟΚ
  • 19:06

Ο "Δικέφαλος του Βορρά" μετρά το  απόλυτο (3χ3) κόντρα σε ομάδες από τη Λευκορωσία με επιμέρους σκορ 12-2

• 19:06

Στον αγώνα του Μπορίσοφ ο ΠΑΟΚ επικράτησε άνετα με 4-1, έχοντας ως κορυφαίο τον Ζαμπά.

• 19:05

Η Μπάτε από την πλευρά της θα περάσει αν κερδίσει ή κάνει μίνιμουμ το ίδιο αποτέλεσμα με τη Βίντι, πλην εννοείται ήττας της.

• 19:05

Οι Θεσσαλονικείς για να προκριθούν θέλουν δική τους νίκη και διπλό της Τσέλσι στην Ουγγαρία, κάτι που θα τους στείλει στη 2η θέση αφού θα υπερτερούν στην τριπλή ισοβαθμία στους 6 με Μπάτε και Βίντι.

• 19:04

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πολύ κρίσιμο αγώνα του ΠΑΟΚ, απέναντι στην ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ για την φάση των ομίλων του Europa League.