Δεν αντέχει τα...ύψη η Σεβίλλη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 11/03/17 - 22:13

Η Σεβίλλη έμεινε για δεύτερη σερί αγωνιστική στο 1-1 με την Λεγανές εντός έδρας (μετά την γκέλα με την Αλαβές) και δεν κατάφερε να βρεθεί μια ανάσα από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, όντας στο -3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο για τη Σεβίλλη καθώς η Λεγανές την… σόκαρε. Ήταν το 3ο λεπτό όταν ο Ελ Ζαρ σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Γκάμπριελ, ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα, πίεσαν και λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο ο Γιόβετιτς ισοφάρισε. Ωστόσο, παρότι οι παίκτες του Σαμπάολι πίεσαν για την ανατροπή στην επανάληψη, αλλά δεν τα κατάφεραν και έμειναν στο -3 από τη Μπαρτσελόνα που έχει ένα ματς λιγότερο.