Δεν άντεξε στην Ολλανδία(1-0), αλλά μπορεί την πρόκριση

ΠΑΣ...για πρόκριση στα Γιάννενα

Ενημερώθηκε: 29/07/16 - 00:13

Ο ΠΑΣ Γιάννενα δεν τα κατάφερε απέναντι στην Άλκμααρ στην Ολλανδία και γνώρισε την ήττα με 1-0. Οι παίχτες του Γιάννη Πετράκη τα έδωσαν όλα, πέρασαν δύσκολες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο προσπάθησαν να βγουν μπροστά, αλλά δεν απέφυγαν την ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίχτες της Άλκμααρ, είχαν την κατοχή και έχασαν αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Πασχαλάκη.

Ο Βάουτενς στο 36ο λεπτό, εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Γιάκος έχασε τον Λούκασεν, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη και έκανε το 1-0 για τους Ολλανδούς.

Μέσα σε δυο λεπτά, αργότερα, η Άλκμααρ έχασε 2 πολύ μεγάλες ευκαιρίες. Στο 39ο λεπτό, πολύ ωραίο σουτ του Βαν Όβερεμ μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Πασχαλάκης και στο 40ο λεπτό, το δυνατό διαγώνιο σουτ του Γιάχανσμπαχ, έπεσε και έδιωξε δύσκολα με το ένα χέρι ξανά ο Πασχαλάκης!

Στο 28ο λεπτό σε μια τρομερή στιγμή, όλο το γήπεδο σταμάτησε να τραγουδάει και ξεκίνησε να χειροκροτάει στη μνήμη ενός 28χρονου οπαδού της Αλκμάαρ που έφυγε από τη ζωή!

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τους παίχτες του ΠΑΣ, να πέφτουν σαν...καμικάζι στην μπάλα, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλό, οι Ολλανδοί κατέβασαν ρυθμούς και έτσι έμεινε το 1-0, με την πρόκριση να παίζεται πλέον στους "Ζωσιμάδες".