Δικέφαλος τιμωρός!

Ενημερώθηκε: 17/12/16 - 23:58

Καταιγιστικός ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι ο ΠΑΟΚ! Ο "Δικέφαλος του Βορρά" μετά το 3 γκολ στον Πλατανιά και τα 7 στον Πανελευσινιακό για το κύπελλο, ισοπέδωσε την Κέρκυρα στο νησί των "Φαιάκων" με 0-5!

Το πάρτι της ομάδας του Ίβιτς ξεκίνησε μόλις στο 48ο δευτερόλεπτο όταν ο Ανδρεόπουλος έστειλε άθελά του την μπάλα στην εστία του Κουτζαβασίλη. Στο 23’ ο Μπίσεσβαρ με υπέροχο σουτ έκανε το 0-2, ενώ στο 33’ ο Κάμπος, έπειτα από άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασιάδη, έγραψε το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ ο ρυθμός είχε πέσει, ο Κάμπος με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε ύστερα από κεφαλιά του Μάτος στο 61’.

Όσο περνούσαν τα λεπτά ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεφτε. Ο ΠΑΟΚ ανέβασε ελαφρώς στροφές όταν πέρασε στο παιχνίδι ο αρκετά ορεξάτος Περέιρα, που δημιούργησε νέα ρήγματα στην άμυνα της Κέρκυρας. Στο φινάλε του, το ματς είχε τελείως διαδικαστικό χαρακτήρα και οι δύο ομάδες περίμεναν το τελευταίο σφύριγμα του Καραντώνη.

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ζορμπάς, Σπίνουλας, Κόντος, Ανδρεόπουλος (77’ Αντιλέου), Σιόντης, Ιωάννου, Γεωργίου (77’ Γκόμες), Ζαραδούκας, Τουράμ

Στον πάγκο: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Επσταϊν, Ντουάλα