Το γύρισαν οι Celtics, προβάδισμα για Wizards! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 27/04/17 - 10:51

Οι Boston Celtics προηγούνται με 3-2 στις νίκες στη σειρά των πλέι-οφ με τους Chicago Bulls κάνοντας την ολική ανατροπή καθώς είχαν βρεθεί να χάνουν με 2-0.

Επικράτησαν 108-97 χάρη στην καλή εμφάνιση του Bradley ο οποίος πέτυχε 24 πόντους του Horford ο οποίος τελείωσε το ματς με 21 πόντους 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ αλλά και του Thomas (24π.)

Για τους Bulls καλύτερος ήταν ο Wade ο οποίος άγγιξε το τριπλ-νταμπλ με 26 πόντους, 11 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ωστόσο δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη.

Bulls και Celtics ήταν μαζί στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με δύο πόντους στο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι στην τρίτη περίοδο με 81-79. Στην τέταρτη όμως τα πράγματα ξεκαθάρισαν.

Οι Celtics με ένα σερί 13-0 και εκμεταλλευόμενοι δύο τεχνικές ποινές των Bulls βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 104-89 περίπου τέσσερα λεπτά πριν το τέλος.

Οι Bulls δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και κάπως έτσι το παιχνίδι τελείωσε με τους Celtics να πανηγυρίζουν τη νίκη και το προβάδισμα στη σειρά.

Στο παιχνίδι που έγινε τα ξημερώματα στην Ουάσιγκτον, οι Wizards πήραν τη νίκη με 103-99, απέναντι στους Atlanta Hawks και πήραν το προβάδισμα με 3-2 στη σειρά των πλέι-οφ.

Ο Bradley Beal με 27 πόντους και ο John Wall με 29 π. ήταν οι καλύτεροι των γηπεδούχων ενώ από την άλλη πλευρά ξεχώρισαν οι Schroder με 29 πόντους και Millsap με 21 πόντους.