Ιστορική πρόκριση! Στους «8» του Κυπέλλου η Λαμία

Ενημερώθηκε: 10/01/18 - 23:47

«Βαριά» η ήττα του Παναθηναϊκού, πετυχαίνοντας νίκη... γοήτρου απέναντι στη Λαμία με 1 - 0 και μένοντας έτσι εκτός Κυπέλλου.

Οι «κυανόλευκοι» έφτασαν, λοιπόν, σε μια μεγάλη πρόκριση της πολύχρονης ιστορίας τους, μπαίνοντας στους «8» του Κυπέλλου. Αν και οι «πράσινοι» προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις για τη μεγάλη ανατροπή, η ομάδα της Φθιώτιδας είναι εκείνη που θα βρεθεί στην κλήρωση των προημιτελικών της διοργάνωσης.

ΠΑΟ

Παρά την πράσινη... πίεση, οι φιλοξενούμενοι τα κατάφεραν και έφτασαν στον στόχο τους. «Αφεντικό» στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο με τον Μουνιέ να βάζει γκολ στο 74’ με κοντινό σουτ. Πάντως, αν και το πάλεψαν στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μπόρεσαν να βάλουν και ένα δεύτερο γκολ για να... ταράξουν τους αντιπάλους και να διεκδικήσουν μια θέση στο Κύπελλο.

Υπενθυμίζεται ότι η κλήρωση είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Δευτέρα.