Και πάλι καλά να λέει η Μπάρτσα...

Ενημερώθηκε: 29/01/17 - 15:52

Μετά από 93 λεπτά στο "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" η Μπαρτσελόνα μάλλον ευχαριστημένη πρέπει να νιώθει που έφυγε με τον έναν πόντο, από την έδρα της Μπέτις (1-1).

Αγνώριστοι σε σχέση με τα παιχνίδια του τελευταίου διαστήματος, οι "μπλαουγκράνα" γλίτωσαν μεν την ήττα, αλλά στριμώχτηκαν άσχημα στη συντριπτικά μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα από την ομάδα του Βίκτορ.

Γιατί ενώ οι ίδιοι δεν απειλούσαν ιδιαίτερα (πέρα από μια καλή ευκαιρία του Νεϊμάρ στο πρώτο ημίχρονο) η Μπέτις έκανε όργια. Με φοβερό πάθος από τους παίκτες της, κυριαρχούσε στο γήπεδο. Και πέρα από καλές ευκαιρίες, είχε και δυο δοκάρια σε τρία λεπτά (με σουτ των Θεμπάγιος και Κάστρο στο 71’ και το 74’ αντίστοιχα).

Δικαίως λοιπόν πήρε το προβάδισμα στο 75’, έστω κι αν χρειάστηκε μια αστεία έξοδος του Τερ Στέγκεν σε κόρνερ, την οποία εκμεταλλεύτηκε από κοντά ο Αλεγρία.

Η Μπαρτσελόνα αντέδρασε τελικά με τον Λουίς Σουάρεζ, αλλά μάλλον τυχερή θα πρέπει να νιώθει από το τελικό σκορ...