Καλό βαθμό σε άμυνα, κάτω απο τη βάση επιθετικά ο Παναθηναϊκός

Ενημερώθηκε: 15/09/17 - 21:20

Αν και στην επίθεση, φαίνεται πως έχει αρκετή δουλειά και... μπόλικο Καλάθη, ο Παναθηναϊκός κρατάει την εξαιρετική του, αμυντική λειτουργία από το φιλικό παιχνίδι με την Ούνιξ Καζάν στο κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων (63-65 η ομάδα του Πρίφτη).

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ ήταν σταθερά πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και παρά την αντεπίθεση που επιχείρησε στα τελευταία λεπτά, οι πόντοι του Ντένμον δεν ήταν αρκετοί, αφού Τρούσκι και Καϊμακόγλου δεν αστόχησαν από τα 6.75 και ο Κολόμ είχε σταθερή επιθετική παρουσία.

Από τους νέους, ο Ντένμον ξεχώρισε ειδικότερα στα τελευταία λεπτά που ανέλαβε πρωτοβουλίες ενώ και ο Όγκαστ όσο τροφοδοτούνταν έδειξε ότι μπορεί να αποτελέσει σημείο αναφοράς. Ο Λοτζέσκι φανέρωσε το σταθερά καλό του σουτ, αλλά θέλει χρόνο, ενώ ο Βουγιούκας είναι η σταθερά που περιμένουν οι "πράσινοι" μέσα στη ρακέτα. Πρόσφερε ενέργεια στο λίγο που αγωνίστηκε ο Μήτογλου.

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 34-34, 45-47, 63-65

Παναθηναϊκός Superfoods (Πασκουάλ): Σίνγκλετον 4 (0/4 σουτ, 3 ριμπ., 6 λαθ, 3 κοψ.), Ρίβερς 12 (2), Μποχωρίδης 3 (1 τρίπ., 3 ασ.), Ντένμον 14 (2 τρίπ., 4 ριμπ., 6 ασ.), Γκιστ 3, Βουγιούκας 5 (5/8 βολ.), Καλαϊτζάκης, Γκάμπριελ, Όγκαστ 11 (5/7 δίπ.), Λοτζέσκι 8 (2), Μήτογλου 3

Ούνιξ Καζάν (Πρίφτης): Έζιμ 10, Πονκρασόφ 5 (1), Κολόμ 14 (2 τρίπ., 4 ασ.), Σουκόφτσοφ 1, Σμιθ 2, Τρούσκιν 8 (2 τρίπ., 5 ριμπ.), Καϊμακόγλου 8 (1), Λόκετ 7 (1), Κοτσόεφ 4, Σεργκέεφ , Κολέσνικοφ 6 (2)