Κύπελλο Ελλάδος: Πρόκριση από σήμερα για ΠΑΟΚ!

Ενημερώθηκε: 19/12/17 - 21:50

Στο πρώτο ημίχρονο τα Τρίκαλα έβαλα δύσκολα στον ΠΑΟΚ, όμως ο "Δικέφαλος" ανέβασε ταχύτητα στο β' μέρος και με τον Μάτος να... βγαίνει μπροστά, διέλυσε τους γηπεδούχους 5-1!

Έτσι ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε το ρόλο του φαβορί, αποφεύγοντας τις κακοτοπιές και πλέον πάει αρκετά ήρεμος στη διακοπή, για να γεμίσει και τις "μπαταρίες" του, έχοντας εξασφαλίσει ουσιαστικά την πρόκριση στους "8"!

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ο Μάτος που πέτυχε δύο γκολ (5', 57'). Σημαντικό γεγονός της αναμέτρησης, η επάνοδος του Μυστακίδη για 8 λεπτά, έπειτα από 8 μήνες απουσίας λόγω του σοβαρότατου τραυματισμού τον Απρίλιο.

Σκόραραν για τον ΠΑΟΚ, πλην του Μάτος, οι Μπίσεσβαρ (70'), Κάμπος (80') και Σάκχοφ (90'+4') ενώ είχε ισοφαρίσει στο α' ημίχρονο με σούτ, ο Πάνος (15').

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τρίκαλα: Αποστολίδης, Βέρτζος, Γιαννίτσης (Ζγκούρι 66΄), Κοτσώνης, Πάνος, Γκόλιας, Χιντζίδης (Ντίνας 66΄), Τόμιτς, Ανδρεόπουλος (Τσιάρας 77’ ), Γροντής, Καπός

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Δεληγιαννίδης, Βαρέλα, Μαλεζάς, Μπίσεσβαρ (Μυστακίδης 82΄), Πέλκας (Κουλούρης 77’), Λημνιός (Κάμπος 68’ ), Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Πρίγιοβιτς