LIVE: ΑΕΚ-Πανιώνιος 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-Πανιώνιος (20:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 15/09/18 - 22:33

Απόψε η ΑΕΚ υποδέχεται τον Πανιώνιο με στόχο το 3/3 στο πρωτάθλημα, προκειμένου να πάει με ηρεμία στο Άμστερνταμ για το μεγάλο παιχνίδι με τον Άγιαξ την ερχόμενη Τετάρτη, αλλά και στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα την επόμενη Κυριακή.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης δεν υπολογίζει στους ανέτοιμους Μπογέ και Αλμπάνη, προτίμησε να περιμένει για να έχει στο 100% την επόμενη εβδομάδα τον Γκάλο, ενώ επέλεξε να φρεσκάρει τους Οικονόμου και Γαλανόπουλο.

Ο Εβρίτης τεχνικός έχει επισημάνει στους παίκτες του πως δεν πρέπει να… προτρέχουν για τα μεγάλα ματς της επόμενης εβδομάδας και ζήτησε απόψε σοβαρότητα για να έρθουν οι τρεις βαθμοί.

Από την άλλη πλευρά, με τον Κότνικ να μπαίνει στην αποστολή θα κατέβει ο Πανιώνιος κόντρα στην Ένωση με στόχο να εκμεταλλευτεί πιθανή χαλαρότητα της ΑΕΚ και να πάρει κάποιο βαθμό.

ΑΕΚ
ΑΕΚ
4-0
Πανιώνιος
Πανιώνιος
  • 22:30
    93'

Η ΑΕΚ διαλύει με 4-0 τον Πανιώνιο και πηγαίνει με την καλύτερη ψυχολογία στο Άμστερνταμ.

• 22:29
    90'
    ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Δεύτερο γκολ για τον Κλωναρίδη που ολοκληρώνει με ιδανικό πλασέ την ασίστ του Λιβάγια

• 22:20
    86'

Εξαιρετική ενέργεια του Κλωναρίδη, που άφησε άγαλμα τον Ντομίνγκες που ήταν στην πλάτη του και με δεξί σουτ νίκησε τον Μανοΐλοβιτς

• 21:55
    59'
    Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο!

Πλασέ του Σπιριντόνοβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα, με τον Μπάρκα να παρακολουθεί όρθιος

• 21:54
    58'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Σέντρα του Μπακάκη, με το κεφάλι ο Μάνταλος κατεβάζει στον Μπακασέτα και αυτός αφού έφερε την μπάλα στο αριστερό, με δυνατό σουτ βρήκε δίχτυα. Δεν το πανηγύρισε ο πρώην παίκτης του Πανιωνίου

• 21:52
    55'
    Νέα φάση για την ΑΕΚ!

Σουτ του Μάνταλου τη στιγμή που η άμυνα του Πανιωνίου είναι σε ανισορροπία, νέα απόκρουση ο Μανοΐλοβιτς

• 21:49
    53'
    Αλλαγή για τον Πανιώνιο

Εκτός ο Οικονομίδης, μέσα ο Ντουρμισάι

• 21:48
    53'
    Φάση για την ΑΕΚ!

Σουτ του Λιβάγια από πλάγια θέση, καίρια επέμβαση του Μανοΐλοβιτς σε κόρνερ!

• 21:44
    Το πανό των οπαδών της ΑΕΚ

Πανο αεκ πανιωνιος

• 21:43
    46'

• 21:41

Δεν βγαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες του Πανιωνίου! Σύμφωνα με τους υπεύθυνους της ομάδας της Νέας Σμύρνης, οι οργανωμένοι οπαδοί της ΑΕΚ έχουν ανεβάσει ένα πανό που είναι προσβλητικό για τον Πανιώνιο.

• 21:21
    45'

Μετά τα πρώτα 45’, η ΑΕΚ προηγείται του Πανιωνίου, με 1-0.

• 21:20
    45'

Το κόρνερ εκτελέστηκε πλασαριστά, ο Μάνταλος πήρε την μπάλα από τον Μπακασέτα και με γλυκιά σέντρα βρήκε τον Πόνσε που με κοντινή προβολή δεν είχε πρόβλημα να ανοίξει το πρόβλημα

• 21:04
    30'

Αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, η μπάλα έφτασε στον προωθημένο Λόπες που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε με το αριστερό του πόδι ο Μανοΐλοβιτς

• 20:57
    22'
    Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ!

Ο Μάνταλος μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το σουτ με το δεξί και απέκρουσε ο Μανοΐλοβιτς

• 20:52

Αρκετά φάουλ στη μεσαία γραμμή από τους παίκτες του Πανιωνίου, με στόχο να μην αφήσουν την ΑΕΚ να βρει ρυθμό

• 20:51
    17'

Φάση διαρκείας στα όρια της μικρής περιοχής του Πανιωνίου, έκανε το σουτ όπως-όπως ο Σιμόες, στέλνοντας την μπάλα εκτός εστίας, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

• 20:38
    4'

Σουτ του Μπακασέτα, αρκετά φιλόδοξο, εκτός περιοχής και από τα δεξιά. Η μπάλα άουτ.

• 20:35
    1'

• 20:31

Όλα έτοιμα για την έναρξη...

• 20:28
    Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας – Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρινσκι, Λόπες – Σιμόες, Άλεφ, Μπακασέτας, Μάνταλος – Λιβάγια – Πόνσε

Πανιώνιος (Ζοσέ Ανιγκό): Μανοΐλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Οικονομίδης, Καμαρά, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας

• 20:26

Από την άλλη πλευρά, ο Πανιώνιος έχει δύο ματς εντός έδρας. Στο πρώτο έμεινε ισόπαλος κόντρα στον ΟΦΗ (2-2) και στο δεύτερο έχασε από τον ΠΑΟΚ (0-1)

• 20:26

Με δύο νίκες έχει αρχίσει τη σεζόν η ΑΕΚ κόντρα σε ΠΑΣ Γιάννινα εντός (2-0) και Αστέρα Τρίπολης εκτός (0-1)